1-7 Nisan 2014 Hesapkurdu Analizine Göre Kredi Sektör Özeti

haftanin-ozeti

Konutkredisi.com.tr | Blog olarak her hafta sizlerin birçok rehber ve haber yazısı ile kredi süreçlerinizde güncel bilgilerden faydalanmanızı sağlıyoruz. Dolu dolu geçen bir haftada 6 rehber ve 3 haber yazısı yayınladık. İşte geçen hafta blogda yayınlanan yazılar:

Seçim Sonrası Emlak Ofisleri Ne Yapmalı?

30 Mart yerel seçimlerinden sonrasındaki ilk haftada konut kredisi orta vadelerde bir miktar düşüş yaşadı. Bir çok yeni projenin satışa çıkacağı bu dönemde ev satış hareketliliğinin de artacağı düşünülüyor. Peki bu aşamada emlak ofisleri ne yapmalı?

Kira Getirisini Artırırken Tasarruf Yapın

Gayrimenkulünüzü yenilemek ve temizlemek sırasında karşınıza çıkan maliyet, kira getirinizi etkileyecek önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle size kira getirinizi yükseltirken oluşacak maliyetleri küçültmek adına bir kaç ip ucu sunuyoruz.

Kredi Araştırmaya Başlamak için Kendinizi Test Edin

Hayalinizde kurduğunuz evi buldunuz ve satın almaya çok kararlısınız, ancak ortada bir engel var: Evin maliyeti. Satın alacağınız ev biriktirmiş olduğunuz peşinatın epey üzerinde seyrediyor ve bu da sizin canınızı sıkıyor. İşte bu durumda başvurabileceğiniz konut kredisi size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Su Faturalarınız Kabarık mı Geliyor?

Faturalarımızdan tasarruf etmek için bir çok yöntem denemişizdir. Çoğu kez yaptıklarımızın hiç bir anlamı olmazken, kulaktan duyma bilgilerle aldığımız önlemler çoğu kez bizi zarara götürmüştür. Konutkredisi.com.tr | Blog adresi olarak uygulayabileceğiniz ve su faturalarınızdan tasarruf edebileceğiniz bir liste hazırladık.

Konut Sektörünün Hızla Büyümesi

Kentsel dönüşüm projeleri, büyük inşaat şirketlerinin yurtdışında aldıkları ihaleler ve küçük ölçekli müteahhitler Türkiye’de son on yılda gelişen konut sektörünün temel taşlarını oluşturuyor. Genişleyen ve günden güne büyüyen sektör, yarattığı istihdam ve oluşturduğu vergi potansiyeli ile ülke ekonomisinin stabil kalmasında büyük rol alıyor.

Elektrik ve Su Faturaları için Öneriler

Günlük yaşantımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz elektrik ve su faktörleri eğer kontrol edilmese bütçemizi ciddi derecede sarsabilir. Bunun için önlemler almalı ve bu önemler doğrultusunda adımlar atılmalıdır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Akbank ilkbahara ihtiyaç kredisi kampanyası ile başladı. Masraf ücreti ya da ek komisyonun talep edilmediği kredide sabit oranlı eşit ödemeli faiz sunuluyor. Kredi kapsamında hayat sigortası yapılması şart koşulmuş.

Dolat 2 TL’ye Düşer mi?

Dolar 2,14 TL’ye geriledi. İhtimale yönelik senaryoların odağında doların 2 TL’ye gerilemesi bulunuyor. Akademisyenlere göre, hızlı fon girişi yaşansa dahi, Merkez Bankası TL’nin hızlı değer kaybetmesini engelleyici politikaları devreye sokacak.

Tüketim Harcamaları %7,4 Arttı

TÜİK verilerinden derlenen bilgiye göre, 2012′de 994 milyar 395 milyon lira olan yerleşik hane halklarının tüketimi, 2013′te yüzde 11,3 oranında artarak 1 trilyon 107 milyar 99 milyon liraya ulaştı. Yerleşik hane halklarının yurt içi tüketimi 1 trilyon 97 milyar 908 milyon lira, yurt dışı tüketimi de 9 milyar 190 milyon lira olarak hesaplandı.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir