Konut Kredisi Rehberi

Konut kredisi ve ev almak ile ilgili mutlaka okumanız gerekenler.

Son Haberler

Konut kredisi ile ilgili son haberler ve güncel gelişmeler.

Video ve İnfografikler

Konut kredisi piyasasına dair en son video ve infografikler.

Piyasa Raporları

Üç aylık 'Konut Kredisi Piyasasına Bakış' raporlarımız.

Soru - Cevap

Konutkredisi.com.tr'nin uzman danışmanları ev ve kredi almaya dair tüm sorularınızı yanıtlıyor.

Ana Sayfa » Konut Kredisi Rehberi

Aylık Gelir Durumu ve Kredi Başvurusu

Gönderen: on 08 Haziran 2012 – 16:20176 Yorum |

Konut kredisi ile ev almak ciddi bir finansal karar. Tüketicilerin büyük bir kısmı aylık gelirlerinin %40-50’sini kredi taksitlerine bağlıyorlar. Bu çerçevede tüketicilerden en çok alınan sorular da gelir etrafında oluyor. Bunların arasında en çok öne çıkanları sizinle paylaşmak istiyorum.

1. Gelirim var ama tümünü SSK’da belgeleyemiyorum. Acaba bana kredi çıkar mı?

En sık karşılaştığımız soru. Bu durumda eğer çalıştığınız şirketten bu durumu anlatan bir maaş yazısı alabilirseniz bankalar
bunu mutlaka olumlu değerlendirecektir.

2. Gelirim alacağım kredinin taksitine göre düşük kalıyor, ailemin (oğlumun, annemin) gelirini de gösterebilir miyim?

Kredi için ödenecek taksit tutarı maaşın %40-50’sini aştığı durumlarda bankalar aile bireylerinin gelirlerini de kabul ediyorlar. Anne, baba ve eş gelirlerini çoğu banka tarafından haneye giren toplam gelir olarak algılandığı için bu şekilde kredi kullanmak mümkün. Ancak çocuk gelirleri, çocukların evlenmek vb. sebeplerle evden ayrılabileceği düşünüldüğünden dolayı her banka tarafından kabul edilmiyor.

3. Her sene düzenli aldığım primlerim veya senelik ek gelirim var, bunları krediye dahil edebilir miyim?

Konut kredinize bu şekilde ara ödemeler ekleyebilirsiniz, hatta bu sizin için çok kazançlı olur. Bu şekilde kredinizi daha kısa sürede kapatarak faiz yükünüzü hafifletmiş olursunuz. Önemli olan gelirinize uygun bir ödeme planını, kredinizi kullanmadan önce belirlemeniz. Aksi takdirde ara ödeme yapmak istediğinizde erken ödeme cezası ile karşı karşıya kalırsınız.

4. Hiç peşinatım yok. Alacağım ev değerinin tamamı için kredi kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür?

2011 yılında BDDK’nın almış olduğu karar gereği bankalar alınacak evin ekspertiz değerinin ancak %75’ine kadar kredi verebiliyorlar. Ancak size veya ailenize ait ikinci bir ev var ise, bunu teminat göstererek evin değerinin tamamının kredilendirilmesi mümkün. Bazı durumlarda kişiye özel farklı istisnalar ve uygulamalar da olabileceği için böyle bir durumda bir bilene danışmanızı öneririz.

Konut kredisi başvurunuzu yaparken gelir ve tüm diğer konularla alakalı sorularınızı, Konutkredisi.com.tr’nin uzman ve bankalardan bağımsız mortgage danışmanlarına tamamen ücretsiz olarak sorabilirsiniz. Böylece gelirinize uygun taksitlerle, en iyi şartlarda konut kredisi kullanarak kazançlı çıkarsınız.The following two tabs change content below.
Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü mezunu. Konutkredisi.com.tr'de Pazarlama ve İş Geliştirme yöneticisi. Bireysel finans ve konut sektörüne dair analizler, raporlar ve yorumları Konutkredisi.com.tr | Blog'a taşır.

Yorum bırakın.

Aşağıya yorum yaz, veya Önceki kendi sitenizden.Siz aynı zamanda Comments Feed RSS ile

Lütfen spam yapmayınız.

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu blog'da Gravatar kullanabilirsiniz. Kendi avatarınızı yaratmak için kayıt olun: Gravatar.

176 Yorum »

 • ahmet uslu diyor ki:

  oğlum uzman çavuş maaşı 2.600 1 ay oldu göreve başlayalı bankayla daha öncesidede sıkıntısı olmadı 60 bin tl ihtiyaç kredisi alacagız maaşı akbanktan alıyor acaba alabilirmiyiz bide ayrı ayrı bankadan çekebilirmiyiz… tşkrler

 • Ahmetkale diyor ki:

  eşim ve benim aylık hane gelirimiz 6500 TL eşimin kkbsinde 3 ay önce 1 kere icra takibi oldu. ev almayı düşünüyoruz. 150000TL kredi kullanacağız 2500 TL ödemeyi düşünüyoruz. konut kredisinde sorun olurmu.

 • ramazan arslan diyor ki:

  merhabalar benim hiç birikimim yok 1300 tl maaşım var asgari ücret üzerinden gözüküyorum. ev nasıl alabilirim konut kredisi ne kadar verirler.yada 50milyara kelepir ev alıp sonra düzeltmek amacıyla bu paranın hepsini alabilir miyim ?

 • tolga diyor ki:

  ben 36 yaşında kamu personeliyim aylık gelirim 2400 tl Çanakkale merkezde ikamet etmekteyim. kayınvalidemle birlikte aynı evde yaşamaktayız kendisi bağkur emeklisi 880 tl emekli aylığı almakta. bir inşaat firması ile anlaştık temmuz 2014 teslim 135 bin tl 2.kat 130 metrekare bürüt bir daire için anlaştık.35000 tl peşinat verdik.konut tesliminde kalan 100 bin tl yi konut kredisi çekerek ödemeyi planlıyoruz. size sorum benim aylık 370 tl ihtiyaç kredisi ödemem var. hane geliri 3300 tl sizce banka 100 bin tl kont kredisi kullandırır mı? bir de hane gelirinde kayınvalidem de olduğu için konut kredisinde hem bana hem kayınvalideme hayat sigortası yapılır mı? ikimiz adına ortak tapu mu çıkar ? Verececeğiniz cevap ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Tolga bey,

   Geliriniz ile konut kredisi kullanmanız mümkün ancak hane gelirine bir miktar daha ek yapabilirseniz. Çünkü yeni düzenleme ile birlikte hanehalkının gelirinin %45-50′si kredi harcamalarına ayırılabiliniyor.Bu durumda sizin ayırabileceğiniz miktar 1.500 TL civarında. İhtiyaç kredinizin ödemelerini çıkarında konut krediniz için geriye 1.200 TL civarında bir miktar kalıyor. Bununla 10-15 yılda 100.000 TL konut kredisi kullanabilirsiniz. Gelirinizin kayınvaledinize ait olması da bir sorun yaratmayacaktır. Ortak tapu işlemleri için aşağıda linkini verdiğim yazımızı okuyabilirsiniz:

   http://blog.konutkredisi.com.tr/konut-kredisinde-tapu-islemleri/

 • Murat BESLER diyor ki:

  Merhabalar; benim şöyle bi sorum var yaşım 21 askerden geleli 4 ay oluyor oturduğum evimin üzerine kredi çekmek istiyorum ve ilk defa kredi kullanıcam. bankalarla kötü ilişkim olmadı düzenli ödemelerim var kredi kartım var sorunsuz. yalnız asgari ücret ile çalışıyorum kendi evimin üzerine kredi çekmem için ne yapılması gerekiyor kefil gerekiyormu veyahut gelir belgem düşük diye sıkıntı cıkarmı. babam çalışıyor ama sigortası yok sadece kendim çekebilicem kredi. bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden..

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Murat bey merhaba,

   Düzenli ödemeleriniz dahilinde bankalarla öncesinde sorun yaşamadıysanız kredi çekmenize engel ilk problemi kaldırmış oluyorsunuz. İkinci problem gelir. Eğer geliriniz yeterli görünmezse kredi kullanamazsınız. Bunun için haneye giren tüm gelirleri kredi başvurusunda bankaya iletin. Kredi geçmişinizdeki olumlu hava size kredi çıkma ihtimalini arttırabilir. Ancak 6 ay sigortalı olma gibi başka bir problem daha çıkabilir karşınıza. Askerden geleli 4 ay olmuş. Öncesinde sigortalı çalışmış mıydınız?

 • murat deniz diyor ki:

  selam ; ben askerden yeni geldim asgari ücretle işe başladım 3 aylık sigortam var devam ediyor 15 bin lira çekmek istiyorum garanti bankasından kredi kartım var düzenli ödüyorum hep 4 bin lira limiti var kefil falan isterlermi yada kredi cıkarmı bana?

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Murat bey, kredi talebinizde sizden 6 aylık sigortalı olmanız istenecektir ancak bankaya düzenli yaptığınız ödemelerinizi ve gelirinizi göstererek kredi kullanabilirsiniz.

 • Esra Günday diyor ki:

  Merhabalar, Ev kredisi çekmem için kaç aylık sigortalı olmam gerekiyor. Uzun zamandır çalışıyorum ama sadece 2 aylık sigortalıyım. Üzerime arabam var, aylık gelirim de 5 Bin TL. 40. Bin TL. de birikmiş param var. Cevaplarsanız sevinirim, teşekkür ederim.

 • funda diyor ki:

  165000tl degeri olan bir evi almak istiyorum.20bin pesinatim var ve aylik odemeleride en fazla 1300tl olarak yapabilirim ama bu kosullarda bana kredi vercek banka var mi?ayrica aylik 1300tl odeme taam olarak kac yila denk duser? cevaplarsaniz sevinirim.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Funda hanım, 165.000 TL değerindeki bir ev için 41.250 TL peşinatınızın olması gerekmektedir. Eğer peşinatı tamamlayabilirseniz, 20 yılda 1.400 TL aylık taksitlerle eve sahip olabilirsiniz.

 • aysun diyor ki:

  bir şey daha soracağım. aynı şekilde 145.000tl değeri olan ev için emekliye 130.000tl ev kredisi çıkar mı? şimdiden teşekkür ederim.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   145.000 TL için çekebileceğiniz kredi tutarı 105.000 TL ‘dir. Ödeme planınızı belirlerken danışmanınıza durumunuzu belirtebilirsiniz. Buna göre bi plan çalışabilinir.

 • aysun diyor ki:

  merhabalar. ev kredisi çekmek istiyorum. çiftçiyim hasattan hasada ödeyeceğim. evin değeri 145.000tl. 130.000 çekebilir miyim ki?

 • nurçin diyor ki:

  merhabalar
  ben ve nişanlım ev alamk için krediye başvuracağız ama nişanlım askerde şu an o gelince de krediye onun başvurması olanaksız 6 aylık bir kadrolu çalışma istiyorlar bizim de o kadar vaktimiz yok ben çalışıyorum şu an krediyi ben çekeceğim maaşım asgari ücret… asgari ücretle ne kadar kredi çekebilirim? faizi düşük bankalar hangisi yardımcı olur musunuz ?_

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Nurçin hanım, kredi araştırmanızı http://www.konutkredisi.com.tr adresimizden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak size ek olarak gösterebilecek başka bir gelir var mıdır? Taksit maaş dengesi konut kredilerinde önemli rol oynar. Bu şartlarda bankaların size kredi kullandırması zor gözükmekte.

 • MBaykal diyor ki:

  Hocam Merhabalar…

  2 tane aynı anda ama farklı yerlerde ev almak istiyorum.
  Evlerden biri 75.00tl, diğeri 90.00tl.
  Bu almak istediğim evlere kredi çekme durumu nasıl olur?***
  Benim ve eşimin belgelendirilebilir toplam aylık gelirimiz 4000.00tl ayrıca şu an da oturmuş olduğumuz evde eşimin üzerine ve ayda 900.00tl de ihtiyaç kredisi ödememiz var.
  Bu şartlarda 2 ev içinde kredi kullanmam ne derecede mümkün…

  İlginiz İçin Teşekkürler,
  İyi Çalışmalar.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Merhaba, aylık geliriniz ile konut kredi taksidiniz arasındaki oran yasalarla belirlenmiş durumdadır. Sizin durumunuzda bir ev için kredi kullanmanıza izin verilirken ikinci için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

 • Doğan diyor ki:

  Merhaba
  Aylık 2200tl net gelirim var, maaş bordromda 3100tl üzerinden yatırılıyor, çekebilecegim kredi miktarı ne kadar olur ?
  Elimde birikmiş yaklaşık 30.000 tl param var,kredi taksitlerine göre sizce en fazla kaç paralık evlere bakabilirim ?

 • adem can diyor ki:

  merhaba elimde birikmiş param yok ev almak istiyorum 120000 tl konut kredisi kullanabilirmiyim yada en fazla ne kadar kullanabilirim

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Adem Bey,

   120.000 TL konut kredisi çekebilmeniz için gelirinizi belgelendirmeniz gerekmektedir. Ayrıca evin %75′ine kredi çekilebileceği için alacağınız evin 160.000 TL değerinde olması gerekmektedir.

 • Özkan diyor ki:

  Merhaba ben ev almak için konut kredisine başvurucam.
  Ama eşim bekarken abisi için konut kredisi çekmiş ev eşimin üstüne gözüküyor ödemeleri hala devam ediyor.Ben konut kredisi almak için başvurduğumda sıkıntı olurmu.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Bir sorun olmaz Özkan bey ancak gelirinizi beyan ederken aylık taksit maaş oranına dikkat etmeniz gerekecektir. Gelirinizin en az %50′ine kadar aylık taksitlerinizi ödeyebileceğinizden bu noktaya dikkat ederek başvuruda bulunmanızı tavsiye ederim.

 • ahmet diyor ki:

  LİMİTED ŞİRKETİM VAR EN SON FİNANS BANKTAN ÇEKTİĞİM KREDİYİ BİTİRDİM 450BİN TL AYDA 8500 TL TAKSİTLE ARADA DÜZENSİZ ÖDEDİĞİMDE OLDU AMA BİTİRDİM ÇOK ŞÜKÜR.KREDİ SKORUM DÜŞÜK 50BİN KREDİ LAZIM 250BİN TL DEĞERİNDE VİLLAMI BANKAYA TEMİNAT GÖSTERSEM KREDİYİ ALABİLİRMİYİM

 • ezgi diyor ki:

  merhabalar.
  biz ev almak için konut kredisi çekmek istiyoruz.eşimin üzerine kefilde babası yalnız benim adıma devam eden bir kredim var eşimin kredisi 120000 e kadar onaylanıo benim birazda gecikmelerim oldu tabi şuan yok ama bu eşimin kredisini etkilermi bir kaç bankadan red aldık da benim kimliğim gidince.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Ezgi hanım, eşinizin başvurusu esnasında sizin kredi geçmişiniz sorun yaratmayacaktır ancak dediğiniz gibi eşinizin babası kefil olacaksa red almazsınız.

 • mustafa kemal senkal diyor ki:

  ben 2 seneden beri yurt dışında calışmaktayım yalnız param burdaki bankalara yatıyor ev kredisi cekmem mümkünmü

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Çok sayıda Türk bankası yurtdışından gelen konut kredisi taleplerini değerlendirebiliyor, ancak kredi ürünleri ağırlıklı olarak Avrupa ve Amerika’da yaşayan, Türkiye’de bir ikamet adresi ve kefil gösterebilen kişileri hedefliyor. Bu durumda kişinin yurtdışındaki gelirini ve ikametini daha detaylı bir şekilde ispatlaması gerekiyor. Türkiye’den ikinci gayrimenkulünü alacak kişilerin işi daha kolay, çünkü böyle durumlarda banka ilk gayrimenkulü de teminat olarak kabul edebiliyor.

 • TAHİR diyor ki:

  MRB benim sicilimde sıkıntı var 2009da olan çeklerden dolayı ama ödüyorum veya bazılarını ödedim bana kredi onaylanırmı veya ne zaman başvurabilirim

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Merhaba Tahir bey,

   Kısa vadede borçlarınızı öderken bir kredi kartı edinmenizi öneririm. Bu kartta da düzenli ödemelerde bulunun. Bu sizin kredi skorunuzu olumlu yönde etkileyecektir ve bankaların size kredi verme ihtimali artacaktır.

 • gül diyor ki:

  merhaba biz yetmişsekiz bin tl bir ev almayı düşünüyoruz ama evin ederi 100 tl hiç peşinatımız yok eşim asgari ücretli gözüküyoo maşı 1800 banka bize kredi verirmi hiçbi bankaya borcumuz yok kredikartı kullanmıyoruz ayrıyeten bende çalşıyorum (evtemizlinde çalışıyorum gelirimeşime denk ama belgeleyemiyorum cevp verirseniz sevinirim

 • yvz diyor ki:

  mrb ben 80.000 tl konut kredısı çekmek ıstıyorum almak ıstedığim evin değeri 130.000 tl benim daha önceden almış olduğun araç kredım var ama kalan 6 ay kaldı ve 700tl ödüyorum aylık aylık net gelirim ise 2000tl 15 senelik devlet memuruyum acaba bu sartlarda bana kredı cıkarmı

 • SERDAR diyor ki:

  merhaba ben bir reklam firmasında çalışmaktayım asgarigeçim indirimyle beraber net elime geçen 1.450 tl maaş bordromda 1.450 tl görünmekte ben konut kredisi çekmek istiyorum.evi buldum alacagım ev 120.000tl ve kredi çekmek istediğim tutar 90.000 tl bir bankaya gittim en az 2.500 tl gelirin olması gerekiyor dedi işyerinden maas yazısıda vermiyolar eşim çalısıyor 1.000 tl maaş alıyor ama ssk olmadıgı için belgelendiremiyoruz ikimizin toplam maaşı 2450 tl ayrıca hafta sonu ek iş yapıyorum ben ortalama 1500 tl ordan kazanıyorum ama onuda belgelendıremiyorum oturdugum evde aile bireylerinden irine ait ben alacagım evi kiraya verip ek bir gelir elde etmeyi düşünüyorun bu krediyi almam için ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Mutlaka hanedeki gelirleri belgelendirmeniz gerekmektedir. Yaptığınız ek iş ve eşinizin maaşını bankaya gösterebilirseniz daha sağlıklı bir süreç izlersiniz. Öte yandan son cümlenizde önerdiğiniz alternatif de gerçekleştirilebilir Serdar bey. Uygun teklifli kredileri kullanmak için sitemizden başvuru yapabilirsiniz ya da 0212 911 12 12 numaralı telefon ile bu süreçte danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

 • mustafa diyor ki:

  iyi günler ben öğretmenim 2310 lira net gelirim bir de evim var eğitim döneminde ek ders gelirim de var İstanbul da daire almak istiyorum 10 yıl vadeli 100000 tl kredi kullanabilir miyim teşekkürler

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Merhaba Mustafa bey,

   Belirttiğiniz şartlarda http://www.konutkredisi.com.tr adresi üzerinden araştırma yaptığımızda aşağıdaki teklif çıkmaktadır. Başvurunuzu yine aynı adres üzerinden yapabilirsiniz.
   Faiz Oranı %0,83
   Taksit 1.319 TL
   Toplam Masraf 1.800 TL
   Toplam Geri Ödeme 160.115 TL
   Maliyet Oranı %0,87

 • tuğçe diyor ki:

  İyi günler.Benim belgeleyebileceğim 1100 tl maaşım var hanede ise sigortası olmayan kişilerle toplam gelirimiz 2500 tlyi buluyor,onlara maaş bordrosu almak mümkün değil.Ayrıca bir kişi kendi bağkurunu ödüyor,bağkurun bir etkisi var mıdır.Buna göre 120 bin tllik ev için bize kredi çıkma ihtimali nedir bunun yarısı kadar peşinatımız mevcut.Teşekkürler.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Merhaba Tuğçe hanım,

   120 TL değerindeki bir ev için 60.000 TL kredi talep ettiğiniz takdirde aşağıdaki şartlar ortaya çıkmaktadır:
   Faiz Oranı %0,86
   Taksit 803 TL
   Toplam Masraf 800 TL
   Toplam Geri Ödeme 97.228 TL
   Maliyet Oranı %0,90

   Eğer eve giren tüm gelirleri belgeleyebilirseniz bu krediyi kullanabilirsiniz.

 • seyit uslu diyor ki:

  benim 2009:2010arası banka sorunumu tamamen kapatım şu an hiç bir yerden ne konut kredisi nede ihtiyaç kredisi alamıyorum ev sahibi olmak istiyorum fakat olamıyorum bu kiracılık nereye kadar sürecek lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim SAYGILARIMLA

 • buket diyor ki:

  Merhaba ben 1500 tl maaşla nişamlımda 2400 tl maaşla çalışıyor.benim 2 tane devam eden kredim var.kredi kartı borçlarımızın her ay sadece asgarisini ödüyoruz.Şimdi ev almak istiyoruz.150000 kredi çekebilirmiyiz.sadece nişanlım kullanabilirmi 2400 maaşla ? şimdiden teşekkür ederim

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Buket hanım,

   Nişanlınız haneye giren diğer gelirleri de belgeleyebilirse kredi kullanma olasılığınız artar. Ancak 150.000 TL için 10 yıl vadede aylık taksitler 1900 TL civarından başlamaktadır. Aylık taksit/maaş oranı da yarı yarıya olması gerektiğinden sadece nişanlınızın maaşı ile şu anda zor gibi gözüküyor.

 • abdullah hancı diyor ki:

  ipotekli kredi kullanmak istiyoruz kredi kartlarımızın ödemelerinde hiçbir problem yok ama maaş bordurosu düşük olduğu için ve kartlara borç olduğu için kredi kullanamıyoruz

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Abdullah bey,

   Böyle durumlarda hanenize giren bütün gelirleri belgelemeniz ve bankaya göstermeniz daha avantajlı kılar sizi. Kredi borçlarınızı düzenli ödüyorsanız herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum.

 • sema diyor ki:

  bn kredi basvurusunda bulunmak istiyorum 900tl gelirim var ve sigortamda var bankanın bana vercegi en fazla kredi ne kadar olabilir ?

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Sema hanım,

   Hanenize giren başka gelirler bulunuyor ve bunları da belgeleyebiliyorsanız başvurunuzu öyle yapmanızı öneririm.

 • Fikret diyor ki:

  slm ben Fikret Antalya’dan.ben giriş kat evimi 2. Dereceden ipotekle sattım.şimdi daha büyük bir ev alacağım ama 2 senedir SSK soz olarak çalışıyorum ve 2000 tl civarı maaşım var acaba bunu yazıyla ve kale ile belgelerden kredi alabilirmiyim kolay gelsin teşekkürler

 • sedat diyor ki:

  1050 tl maaşım var şuan oturduğum evi kiraya vererek 600tl kira geliri sağlayacağım. Oturmak için 105.000tl lik başka bir ev alacam ancak 120 ay vade ile 80.000tl krediyi bu gelirlerle almam mümkün müdür.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Sedat bey,

   80.000 TL kredi için aylık taksit maaş oranını da düşünülünce 15 yıl vade kullanırsanız krediyi kullanabilirsiniz. Kredinin ayrıntıları:
   Faiz Oranı: %0,83
   Ayık Taksit: 875 TL

   Başvuru yapmak için http://www.konutkredisi.com.tr ya da 0212 911 12 12 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 • sema diyor ki:

  ben kredi çekmek istiyorum sigortam var ve geilr durumum 900tl en fazla ne kadar kredi çekebilirim

 • taşıt kredisi diyor ki:

  mrb ben özel sektörde çalışıyorum.20 bin tl 2.el taşıt kredisi kullanmak istiyorum.primlerim asgari ücret üzerinden yatıyor fakat aylık gelirim 1250 tl.Kredi kullanabilirmiyim?

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Merhaba,

   Taşıt kredisi ile ilgili bir bilgimiz yok. Ancak çekeceğiniz ihtiyaç kredisi ile arabınızı alabilirsiniz diye düşünüyorum. 20.000 TL kredi için aylık taksitleriniz en uygun teklifte 477 TL olarak gerçekleşecektir. Başvurunuzu http://www.ihtiyackredisi.com.tr üzerinden yapabilirsiniz.

 • fatma diyor ki:

  mrb.eşim ve ben devlet memuruyuz aylık 4500 tl toplam gelirimiz var.ev almak istiyoruz hiç peşinatımız yok.125000 tl lik evin hepsi için bize kredi çıkarmı tşk.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Fatma hanım,

   Evin tamamına kredi alabilmek için teminat gösterebileceğiniz ikinci bir taşınmazınızın olması gerekiyor. Bu şartı sağladığınızda 125.000 TL’nin tamamına kredi kullanabilirsiniz.

 • zeynep diyor ki:

  slm kredi çekmek istiyoruz ama eşimin üzerine bi konut kredisi var bekarken ev almış ailesi oturuyor benimde 2010 yılında bi banka tarafından takibe girdim o yüzden kredi çekemiyorum eşimin üzerinede kredi görünüyo ama o ödemi bize nsl yardımcı olabilirsiniz aylık gelirimiz 2500

 • ece diyor ki:

  merhaba.benim bankayla ilgili kafama takılan bir soru vardı.benim belgelenebilir gelirim 2000 tldir.bankadan ihtiyaç kredisi 50000 tl çekebiliyormuyum.

 • kamile diyor ki:

  iyi günler verdiğiniz cevaplar için çok tskkrler size bi sorum olacak bizim 6 aydır kredi kartımız var düzenli ödüyoruz fakat esimin maası asgarı ucretten yatıyor ama maası 2000 lirayı buluyor acaba konut kredisi cıkar mı

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Merhaba,

   Güzel yorumunuz için biz teşekkür ederiz. Haneye giren tüm gelirleri belgeleyebilirseniz konut kredisi kullanmada sorun yaşamazsınız. Eşinizin durumuna gelince orada da bankayla durumu konuşmanız sorunu çözebilir.

 • yalçın aykutlu diyor ki:

  sağlık sektöründe devlet memuru(hemşire) olarak çalışmaktayım.ikinci ev almak istiyorum.ilk evden 10 binlira kalan

  borcum olduğundan ikinci ev borcuna 10 bin lira fazla kredi kullanmak istiyorum fakat alcağım evinde tamamına kredi kullanmak istiyorum.gelirim maaş 2800+315kira gelirim:3100 alcağım ev 75 bin ben 85 bin lira talep etmekteyim. kredi kullnabilirmiyim.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Yalçın bey,

   Öncelikle kullanmak istediğiniz konut kredisi sizin elinize geçmemektedir. Doğrudan satıcının hesabına aktarılacağından talep ettiğiniz ek 10.000 TL size bir fayda sağlamayacaktır. Evin tamamına kredi çekmek için ise ilk evinizi teminat göstermeniz gerekecektir.

 • SÜLEYMAN diyor ki:

  MERHABA.KAMU KURUMUNDA MEMUR OLARAK ÇALIŞIYORUM.AYLIK GELİRİM 1800TL.KİRADA OTURUYOR VE AYLIK 300 LİRA KİRA ÖDÜYORUM.120 BİNLİRALIK EV ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.VADESİ 15 YIL OLMAK ÜZERE.ELİMDE NAKİT OLMADIĞI İÇİN BABAM ARADAKİ MİKTARI BİREYSEL KREDİ OLARAK ÇEKECEK.AYRICA ALACAĞIM EV AYLIK 500 LİRAYA RAHATLIKLA KİRAYA VERİLEBİLİR.BANKADAN BU ŞEKİLDE KREDİ TALEBİNDE BULUNURSAM KREDİ VERİRLERMİ

 • selda diyor ki:

  Merhabalar. 100.000tl lik konut bulduk
  eşimde bende çalışıyoruz. benim maaşım 1100tl eşim 1400tl ikimizinde maaş bordrosu asgari ücretten gözüküyor.
  20.000tl birikimimiz var. ikimizin maaş bordrosu kredi çekmeye uygunmudur. eşim 5yıldır aynı işyerinde calışıyor. bense 7aydır.
  Ayrıca benim maaş bordromu maaşım üzerinden değiştirme imkanım var müdürüm bu konuda yardımcı olacak ozamanda 6ay düzenli ödenmesini beklemek zorundamıyım. yardımlarınız için teşekkürler.

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Selda Hanım,

   Gelirinizi belgelerken haneye giren tüm gelirleri dahil edebilirsiniz. Sizin durumunuzda herhangi bir sorun olmayacaktır o yüzden başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • yavuz diyor ki:

  yorumları okudum çok yardımcı oluyorsunuz şimdiden teşekkür etmek istiyorum

  ben de başkası adına kredi çekmiştim. bankadan bir telefon geldi ve borcunuzu ödemediğiniz için teknik takibe düşeceğim bildirildi bende o zamana kadar olan kredi taksit borçlarını ödettirdim. sonrasında bankadan kendim için kredi başvurusunda bulundum yalnız çıkmadı. teknik takibe düşmeden kapatmış olmam bana nesağlamış oldu.
  bir ikinci sorumda ssk da görülen maaşım yani maaş bordrosunu işyerinden yüksek göstersem bunun bir ehemmiyeti yok mudur bankalar için. ssk’ya bildirilen tutar mı baz alınır.
  teşekkür ederim ilginize şimdiden
  iyi çalışmalar

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   Güzel yorumlarınız için biz teşekkür ederiz Yavuz bey,

   İlk sorunuza cevap olarak bankaya gitmenizi önerebilirim. Bankadaki durumunuzu güncellemeniz ve ödemelerinizi düzenli yaptığınızı iletmelisiniz. İkinci sorunuza gelecek olursak ise siz belgediğiniz gelirinizi bankaya götürdüğünüzde aslında daha yüksek bir geliriniz olduğunu ancak maaş bodrosunda skk’ya bildirilen gelirin yazıldığını, bu işlemin iş yeri tarafından organize edildiğini anlatabilirseniz bankalar size tolerans tanıyacaktır.

 • İsmail diyor ki:

  Merhaba,

  Mart 2013 ‘ de müstakil evimizi müteahhide verdik ve ev bitmek üzere. Aramızdaki anlaşmaya göre, annemlere bir daire, banada artı 36000 tl karşılığında bir daire verecek.

  Haziran ayında yeni bir işe başladım. Yeni işyerimde henüz bordro almadığım için, eski işyerimin asgari ücretten gösterilen mayıs bordrosuyla Yapı Kredinin konut kredisine başvurdum. Şu an 24 ay taksidi kalan 358 tl lik bireysel kredimi sorunsuz şekilde ödemeye devam ediyorum. Yapı Krediye bu bordro ve şartlarda yaptığım başvuru reddedildi. Şu ana kadar çektiğim ve sorunsuz ödediğim 4 kredi sonrasında reddedilen ilk başvurum bu oldu. Moralim çok bozuldu ve bu bende şok etkisi yarattı.

  Müteahhidin annemlere vereceği daire için, babamın emekli maaşınıda gelir göstererek konut kredisi çeksem, ve babamla ortak tapu alsam, kendi dairemi de müteahitle anlaşarak kendi üzerime alsam nasıl olur. Biraz karışık bir durum farkındayım, ancak bir süredir bu kredi mevzu beni fazlasıyla strese soktu. Yeni bir evim olacak ama sevinemiyorum maalesef. Eğer bana bu konuda yardım ederseniz size çok minnetar olacağım…

  • Tugay Güntekin diyor ki:

   İsmail bey durumunuzu ayrıntılı bir şekilde aktardığınız için teşekkür ederiz. Geç cevap verdiğimiz içinse özür dileriz.

   Kredi başvurusu esnasında babanızın emekli maaşı ve sizin gelirinizi birlikte gösterebilirsiniz. Haneye giren diğer gelirleri de belgeyebiliyorsanız gösterebilirsiniz.

 • kamil diyor ki:

  merabalar benim kredi kartı borcum var 3.4 kredi kartı.kırmızı noktadayım toplam 10.000borcum var ve ben kredi çekip kartları kapatıp bir karta borcum olsun istiyorum..esim üzerine 10.000 çekip kredi kartlarını kapatmak istriyorum bendi gelirimi göstere bilirmiyim ek olarak esim sekizyüz milyon eve giren toplam gelir 2.800 yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler

 • erhhan diyor ki:

  mrhb ben ihtiyaç kıradisi cekmek istiyorum ama bir sorunum var ssk yok yanlız daha önceden 900 iş günü ödenmiş ssk m var acaba bu durumda kredi çekebilirmiyim tşk

 • ebru diyor ki:

  merhaba, ben öğretmenim, eşimle birlikte 4500 tl gelirimiz var. İki evimiz var aslında ama çok ani gelişen bir durum oldu. Babam evini satmak zorunda kaldı ve ben de başkası alsın istemiyorum. Sitede evler 90-100 arasında satılıyor ama babamlar 80 e satacaklar. sorum ben babamdan evi satın alabilir miyim ve banka benim bu paranın hepsini çekmeme razı olur mu? Teşekkür ederim.

 • ramazan altundaş diyor ki:

  EŞİM DEVLET MEMURU OLARAK KEN DİM GIDA FİRMASINDA ÇALIŞIYORUM 1700 EŞİMİN 1300 TL BENİM AYNI EVDE BİZİMLE BERABER OTURAN KARDEŞİMDE 850TL MAAŞ ALIYOR HEPİMİZİN GELİRİ BODROLU EŞİM ÜZERİNDEN BU ŞEKİLDE KREDİ BAŞVURUSU YAPSAK ALABİLİRMİYİZ NASIL BİR YOL İZLEMELİYİZ KREDİ KARTIM MAAŞ GÜNÜNE GÖRE BİRKAÇ GÜN GECİKMELİ YATIYOR

 • BARIŞ diyor ki:

  Merhabalar 100.000 TL konut kredisi kullanacağım. Üzerimde 2 adet 285 TL ve 244 TL taksitli kredi var, 244 TL kredi aksatmadan yeni bitti diğeri ise 4 ay sonya bitiyor. Maas durumuna göre 5 ile 10 gün gecikmeli yatıyor 3000 TL maas yazımda var 2 kredim varken başvuruda bulundum olumsuz yanıt aldım. Biri bitti şimdi başvursam alabilirmiyim.

  • Merhaba. Öncelikle konut kredisi için en az 6 aydır çalışıyor olmanız lazım. Bunun için de maaş yazısı değil maaş bordrosu çıkarmanız gerekmektedir. Sadece maaş yazısı konut kredisine yetmez.

   Devamlı konut kredisi başvurusu yaparsanız her reddedilişinizde kredi skorunuz düşer, kredi almanız daha zorlaşır. Tavsiyem kalan kredinizi de sorunsuz kapatıp 4 ay sonra konut kredisine başvurmanızdır.

 • kamil diyor ki:

  merhaba ben on yildan fazla oldu yurtdisinda kaliyorum turkiyede kredi kullanarak ev almak istiyorum ne yapmam gerekiyor.

  • Merhaba Kamil Bey. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına, eğer oradaki gelirinizi belgeleyip Türkçe’ye çevirebiliyorsanız, kredi verebilen birkaç banka mevcut. Ev bulduğunuz taktirde http://www.konutkredisi.com.tr üzerinden herhangi bir seçeneğe başvurursanız danışmanlarımız size e-posta yoluyla dönecek, kredi kullanmanız için gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

 • ömer kısa diyor ki:

  100.000 TL konut kredisini 10
  yıl vadede kullanmak istiyorum. Memurum aylık gelirim 2.850 TL. Yaklaşık 35 000 TL birikmişim var AMA ONU KULLAKMAK İSTEMİYORUM..Sorum şu; hiç peşinatsız banka bana bu krediyi bu vadede verir mi? Ve verirse sizce ödeyebilir miyim? AYRICA EVİ ALDIKTAN SONRA DA KENDİM OTURACAM YANİ KİRA DERDİM DE OLMAYACAK.. ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

  • Merhaba. Bunu iki yolla yapabilirsiniz. Birincisi ipotek edebileceğiniz başka bir evin olması. Bu ev annenizin veya bir başkasının da olabilir. Bu sistemi kefillik gibi düşünebilirsiniz. Ancak kredide sorun olursa birinci evin satışı yeterli olmazsa ikinci ev de satılır.

   İkinci yol konut kredisi yanında 25.000 TL’lik ihtiyaç kredisi almanız. İhtiyaç kredilerinin vadeleri daha kısadır. 5 seneye kadar mantıklıdır. 5 sene boyunca ihtiyaç kredisi 25.000 TL için aylık 577 TL ödersiniz, ayrıca 10 senelik 75.000 TL konut kredisi için aylık 911 TL ödersiniz. Toplamda aylık ödemeniz 1488 TL ile başlar, 5 yıl sonra 911 TL’ye düşer. 2850 TL gelir ile bu iki krediyi de çıkarabilme şansınız yüksek. Ancak kalan parayla sıkıntı olmadan geçinip geçinemeyeceğinizi en iyi siz belirleyebilirsiniz.

 • aytoldi diyor ki:

  112000 TL lik eve 36 ay vadeli 70000 TL kredi çekmek istiyorum. Benim öğretmenim gelirim 2550 TL eşimin 1200 TL toplamda 3750 TL yapıyor. 36 ay için aylık ödemem gereken kredi miktarı 2006 TL. Bu kredinin çıkmasında sorun yaşar mıyım?

 • İSA ŞAHİN diyor ki:

  MERHABA BEN 2009 YILINDA KREDİ KULLANDIM DENİZ BANK VE YAPIKREDİ BANKASI – AYRICA YAPI KREDİ BANKASI KREDİ KARTIM VARDI BU ÜÇ TANESİ DE AVUKATA DÜŞTÜ AMA SONRA BORCUMU DENİZ BANK 2011 OCAK AYINDA YAPI KREDİ BANKASINIDA 2010 AĞUSTOS AYINDA KAPATTIM. ŞİMDİ EV KREDİSİ ALMAK İSTİYORUM BANKALAR KREDİ NOTUNUZ ÇOK DÜŞÜK DİYOR. KONUT KREDİSİ VERMİYORLAR.BANKALAR NE ZAMAN KREDİ VERİRLER.

  • Sicilinizin düzelmesi için kredi kartı vb. bankacılık hizmetlerini 6-12 ay düzenli ve sorunsuz olarak kullanmış olmanız gerekiyor. Bu arada konut kredisi başvurusu yapmayın ve red almayın. Kredi sicilinizin düzeldiğine emin olduktan sonra tekrar başvuru yapın.

 • kenan diyor ki:

  merhaba benim maaşım 1000 tl şirketten biraz daha yüksek göstererek maaş yazısı almış olsak mesela 1700 tl gibiev kredisi için bu maaş yazısını böyle almamın her hangi bir hukuki sorumluluğu varmı eve giren para zaten 2500 lerde ödemelerde bi sıkıntı olmayacaktır

 • ESRA diyor ki:

  Merhaba,biz oğlumla dul yetim aylığı alıyoruz. Oğlum 14 yaşında. İkimizin maaş tutarı 850 tl. Annemle yaşıyorum. Kendisi 66 yaşında ve 750 tl maaş alıyor babamdan. Kirada oturuyoruz. Konut kredisi almak istiyoruz. Mümkün olur mu bu şartlarda? Teşekkür ederim.

  • Merhaba. Banka annenizin gelirini kabul etmeyecektir çünkü 50 yaş üzerine 10 yıl ve üzeri vadede kredi çekmek çok zor. Taksitleri 400 TL’yi geçmeyecek şekilde konut kredisi kullanabilirsiniz. Bu durumda 40.000 TL’lik bir eve maksimum 30.000 TL kredi çekebilirsiniz. Yasa gereği evlerin değerlerinin sadece %75′ine kadar kredi çıkabildiği için tapu harçları ve işlemlerle beraber 11-12 bin TL peşinatınız olması gerekir.

   Eğer yaşadığınız bölgede varsa TOKİ gibi çözümleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 • semsettin diyor ki:

  Merba.ben 3 yildir bir restoranda calisiyorum.1ay once devrettiler.sgkm nisan 2 de kesildi.sgkm 24 nisanda tekrar basladi.bu durum kredi cekmeme engelmi. Dukkanin ismi yine ayni.adreste ayni.sadece eldegistirdi. Yardimci olursaniz sevimirim.

 • safiye diyor ki:

  merhaba esim konut kredisi kullanacak yaklasik 70000 tl kadar ancak benim bekarliktan devam eden 2 adet kredim var es durumu olarak benim var olan kredilerim gozukurmu ve esimin kredi notunu etkilermi tesekkurler

  • Merhaba. Ailenizin geliri tüm kredileri ödemeye yeterliyse sıkıntı olmaz. Eğer sizin geliriniz konut kredisi başvurusunda hane gelirine katılacaksa banka sizin de kredi geçmişinize bakacaktır. Eğer siz kendi maaş bordronuzu vb. sunmayacaksanız banka sizin kredi geçmişinize bakmaz.

 • arif diyor ki:

  iyi günler.ben ankarada belediyenin(büyükşehir)bir şirketinde çalışıyorum.7 yılımı doldurdum.Eşim öğretmen devlet memuru aylık kazancımız yaklaşık 3750.kirada oturduğumuz evi 155 bin liraya satacaklar.biz almak istiyoruz ama peşin 10-15 bin çıkar en fazla.komşu dairelerin fiyatları ortalama 180-250 bin civarı.ekspertiz bu rakamlar üzerinden değerlendirirse yaklaşık 140 bin gibi bir rakamı alabiliyoruz kredi olarak.gerisini tamamlarız yani.sizce bu durumda ne yapmalıyız?banka ne kadar kredi çıkarır?

  • Merhaba. Komşu evlerle sizinki arasında bir fark var mı? Projede de fark olabilir. Yoksa eviniz piyasa değerinden ucuza mı satışa çıkarılıyor? Kredi evin ekspertiz değerinin %75′ine kadar çıkar. Eksper değeri piyasaya göre oluşur. 140.000 TL kredi çıkması için eksper değerinin en az 190.000 TL çıkması gerekiyor.

 • Murat diyor ki:

  Can Bey Merhaba;

  Ben özel sektörde çalışmaktayım.Konut kredisi almak isteiyorum evin değeri 170.000 tl ben 130.000 kredi çekemeyi düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile 1.derece akrabanız ile maaş birleştirmesi yapılabiliyor. Ancak şirketim aldığım maaştan fazla maaş yazısı yazmayı kabul etmekte. Ben maaş birleştirme yapmadan maaş yazısı ile kredi çekebilirmiyim? Maaş bodrosu istermi banka benden veya sgk’dan sorgulanır mı?

  • Merhaba. 6 aylık sigorta geçmişi ve bordro isteniyor. Maaş yazısı geçerli bir belge değil. Gelir hesaplanırken ‘hane halkı geliri’ baz alınır. ‘Maaşlarınızı birleştireceğiniz’ bu kişinin akrabanız olması yetmez, beraber yaşıyor olmanız gerekir. Bunu da ikamet alarak çözebilirsiniz.

 • mehmet diyor ki:

  merhaba akbanka internet şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yaptım.7000 tl onaylandı gelir belgenizle gelip kredinizi kullanabilrsiniz die msj geldi. çalışıyorum ama sigortam yok.çalıştığım yerden gelir yazısı alsam krediyi verirlermi acaba.

 • hakan yiğit diyor ki:

  Merhaba benim bir sorum olacak . Eşim ve ben öğretmeniz aylık gelirimiz ikimizinde 2500 tl civarında. 100.000 liralık iki ayrı konut kredisi başvurusunda bulunmayı düşünüyoruz. Sizce bankalar bunu kabul eder mi ? ( 120 ay vade ile çekmek istiyoruz ) Şimdiden teşekkürler…

  • Merhaba. Maaşınız kredileri çekmeye yeter, yalnız yasa gereği evlerin sadece %75′ine kadar kredi çıkabileceği için (evler 100.000′er TL ise) 50.000 TL peşinat gerekir. Bunu çözebilmenin tek yolu ipotek ettirebilecek üçüncü bir evin olması. Bu ev bir akrabanıza veya tanıdığınıza ait olabilir.

 • mustafa aslan diyor ki:

  mrb ben konut kredisi almak istiyorum.ben ses sanatçısıyım ama çalıştığım iş yerinde sigorta müzisyenlere sigorta yapmıyolar.sigorta olmadığı içinde maaş bodrosu vermiyolar sorun olur diye.bide şunu belirtmek istiyorum çalıştığım iş yerinden maaş almaıyorum fakat müzisyen olduğum için üzerimize atılan parayı bölüşüyoruz buna rağmen aylık gelirim 2000-2500 tl arası değişiyor.bu şekilde konut kredisi alabiliyo muyuz.şunuda belirtmek istiyorum aynı zamanda müzik öğretmeniyim ama daha atanamadım atanırsam bir sorun olacağını düşünmüyorum.

 • gürkan polat diyor ki:

  ev kredisi için 20.000 tl peşinatım var. 75.000 tl bir ev düşünüyorum. fakat çalıştığım yer maaş bodromu gerçek fiyatından yansıtmıyor. 1800 tl maaş alıyorum fakat sigortaya yansıyan asgari tutar. ne yapabilirim.

 • Cetın Yıldız diyor ki:

  Merhabalar
  Yaklasik 7 senedir yurtdisinda calsiyorum Malatyada 130 000 tl degerinde bir ev begenim bu ev icin 100 000 tl kredi cekmek istiyorum 10 yillik icinde odemek kaydiyla fakat orada bir iki banka ile gorustum fakat kredi cikmadi gelirim 6000 tl civarinda bu sartlarda hangi bankadan kredi cekebilirim daha once konustugum bankalar YKB ve akbank

  • Merhaba Çetin Bey. Kredi neden çıkmadı bunu bilmemiz gerekiyor. Konuştuğunuz bankalar direkt olarak “biz yurtdışında yaşayanlara konut kredisi vermiyoruz” dediyse size, sizi bu konuda uygulaması farklı olan bankalara yönlendirebiliriz. Bu durumda http://www.konutkredisi.com.tr deki formu doldurup size e-posta veya telefonla ulaşmamızı bekleyebilirsiniz.

   Eğer bankalar başvurunuzu alıp kredi geçmişiniz ve gelir belgelerinizi teslim ettikten sonra kredinizi reddettiyse bir süre krediye başvurmasanız daha iyi. Zira her başvuru reddinde kredi skorunuz biraz daha düşüyor. İyi günler dileriz.

 • tevfik diyor ki:

  60000 ev kiredisi cekecem en az bodrom nekadar olamlı gelirim 2000 lira ama tamamını bodroya yansıtmıyorlar kiredi icin nekadar maaş yazızı almam gerekir

  • Merhabalar Tevfik Bey. 60.000 TL konut kredisinin 10 yıl vadede taksitleri yaklaşık 750 TL’dir. Bunun kabul edilmesi için 1.800 TL civarında gelir belgeleyebilmeniz gerekir. İyi günler dileriz.

   ———————————————
   En son yazılarımızdan ve en uygun kredi oranlarından haberdar olmak için bizi sosyal medyada da takip etmeyi unutmayın!

   FacebookTwitterGoogle +

 • ferdi diyor ki:

  herkese ii günler sigortam yok ama 4 bin tl ihtiyaç kredisi alacam maaş badrosu yeterlimi aylıık net gelir kağıdı çalıştığım yer beyan edecek

 • ibrahim can diyor ki:

  kolay gelsin can bey ben şu anda serbest çalışıyorum gelir belgesigöstermeden evi ipotek göstererek kredi kullanabilirmiyim yeni bir işyeri açacagım dükkanı falan tuttum

  • Nazım Adaklı diyor ki:

   Merhaba İbrahim Bey, sadece ev ipoteğiyle, herhangi bir gelir olmadan kredi alabilmek malesef mümkün değildir.

   ———————————————
   En son yazılarımızdan ve en uygun kredi oranlarından haberdar olmak için bizi sosyal medyada da takip etmeyi unutmayın!

   FacebookTwitterGoogle +

 • ŞENOL diyor ki:

  Merhaba

  Ben 1.300 tl maas almaktayım ve nişanlımda 1.200 tl maas almakta ikimiz ortak olarak bir ev almayı düşünüyoruz. Evin değeri 80 bin ile 90 bin arasında degişiyor kredi verme imkanları ne olabilir ?

  • Nazım Adaklı diyor ki:

   Merhaba Şenol Bey.

   Öncelikle konut kredisi ev değerinin en fazla %75′ine kadar verildiği için 23-27 bin TL civarı (tapu harcı ve dosya masrafları da dahil) peşinatınızın olması gerekiyor. Peşinatınız varsa 90.000 TL’lik ev için alabileceğiniz maksimum 67.500 TL konut kredisinin bizdeki en güncel oranlardan taksiti 850 TL civarı olur. 2.500 TL hane geliri için bu taksit oldukça rahatlıkla kabul edilebilir seviyede olduğundan banka tarafından sorun çıkacağını sanmıyorum. Yalnız hem sizin hem de eşinizin gelirlerinin belgelenebilir olması(6 aydır düzenli sigorta yatması) gerekiyor.

   ———————————————
   Biz sizi aydınlatabildiysek siz de bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz.

   FacebookTwitterGoogle +

 • Sahin diyor ki:

  Can bey merhabalar. Goruyorumki herkesin sorularına cevap vermişsiniz bu harika bişey iyiki sizin gibi insanlar var. Aylık 1000 tl gelirim var belki daha yüksek gösterebilirim. Kredi ve kredi karti borclarimi genelde düzenli ödüyorum. Ek gelir olarak gosterebilecegim başka biri yok. Herhangi bir bankanın bana verebileceği maksimum tutar nedir acaba. Şimdiden teşekkürler…

 • Mehmet Doruk diyor ki:

  Merhaba Aylık 3000 belgelendirebileceğim maaşım var fakat sigorta yaptırmıyorum kredi alma imkanım varmı.ssk yatırmak zorundamıyım kredi almak için

  • Nazım Adaklı diyor ki:

   Merhaba Mehmet Bey. Eğer gelirinizi vergi levhası üzerinden beyan edecekseniz sigortalı olmaya gerek yok. Ancak maaş yazısı verecekseniz o zaman sadece yazı yetmiyor, maaş bordrosu da gerekiyor. Bu durumda sigorta şart.
   ———————————————
   Bizi sosyal medyada da takip etmeyi unutmayın!
   FacebookTwitterGoogle +

 • RAHİM KÖKSAL diyor ki:

  Merhaba iyi çalışmalar öncelikle hizmetiniz için çok teşekkür ederim.Benim sorum şu: Aylık 1450 tl gelirim var ancak bunun 1100tl sini belgelendire biliyorum almayı düşündüğüm eve experti 7000 değer biçiyor ben bakadan 65000 tl sini alabilirmiyim sizce banka gelirimize uygun kredi bulur mu …..

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Merhaba Rahim Bey. Bankalar sadece belgeleyebildiğiniz geliri dikkate alacaktır. Ayrıca evin değerinin maksimum %75′ine kadar kredi verebilecektir. 70000 TL’lik ev için 17500 TL peşinat, +dosya masrafı ve tapu harçlarını karşılayacak kadar nakitiniz olması gerekiyor. 1100 TL gelir istediğiniz krediyi çekebilmenize yetmez, ancak sizinle beraber yaşayan varsa eşinizin çocuklarınızın vb. gelirini de gösterebilirsiniz.

 • Hüseyin diyor ki:

  Merhaba, Eşim Öğretmen ve ben özel şirkette muhasebeciyim. Şu an herhangi bir birikimimiz yok ve ev almayı düşünüyoruz. Toplam hane gelirimiz 4500 TL civarı. Antalya da ikamet ediyoruz. 120.000 TL değerinde ev alsak tamamına kredi kullanma imkanımız nedir? Bu kredi çıkar mı?

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Merhaba Hüseyin Bey. Geliriniz 120.000 TL konut kredisi için oldukça yeterli durumda. Yalnız bankalar ev değerinin %100′üne kredi vermiyorlar. Ayrıca dosya masrafları, ekspertiz, tapu harcı vb. peşin harcamalar için zaten fazladan en az 5-7 bin TL (sadece 2400 (satıcı sözleşme hükmüyle kendi payını size yansıtırsa 4800 TL) tapu harcı doğar) lazım olacak.

   Hiç birikiminiz yoksa bu sorunu çözmenin tek yolu var. Başkasına (mesela ailenizden birine) ait ikinci bir evi de ipotek ettirirseniz, iki evin teminatına karşılık 120.000 TL’yi (ve hatta belki de ek masraflarınızı) kapsayabilecek şekilde kredi çekebilirsiniz.

   Bunun dışında bir yol yok.

   İyi günler.

 • izzet diyor ki:

  yurt dısında yasıyorum artı turkiyede sahsı sırketım var ithalat ihracat uzerıne yalnız sirketimin uzerınden bır ıs yapmadım gelir gösteremiyorum ev kredisi nasıl cekebilirim alacagım evın yuzde 50 sini ödeyebilirim bu konuda yardım istiyorum

  • Nazim Adakli diyor ki:

   İzzet Bey, Türkiyedeki şirketten değil de yurt dışında belgeleyebildiğiniz bir geliriniz, sigortalı işiniz vb. varsa bu belgeleri Türkçeye çevirerek bankaya getirirseniz bunu kabul edecek bazı bankalar var.

 • duygu diyor ki:

  iyi çalışmalar öncelikle hizmetiniz için çok teşekkür ederim.Benim sorum şu: Aylık 4750 tl gelirimiz var ancak bunun 2550 tl sini belgelendirebiliyoruz.almayı düşündüğümüz eve expertiz 150.000tl değer biçiyor 112.500 tl sini alabiliyoruz bankadan sizce banka gelirimize uygun bulur mu kredi miktarını.

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Merhaba Duygu Hanım. 10 yıllık kredi kullanırsanız yaklaşık 1450 TL taksit ödemeniz gerekiyor. Bu rakamın belgeleyebildiğiniz gelirinize oranı oldukça kritik bir noktada. http://www.konutkredisi.com.tr adresimizdeki formu doldurup ücretsiz danışmanlık sürecimize girdiğinizde danışmanlarımız size farklı bankaların uygulamalarıyla ilgili daha sağlıklı bilgi sunabilirler.

 • gamze diyor ki:

  merhabalar nişanlımla birlıkte ortak (kredi) evlilik kredisi veya ihityaç kredisi çekmek istiyoruz ? olabılır mı olursa 1 2 ay sonrasında ödemeye baslayabılırmıyız ?

 • nedim diyor ki:

  ben 64 yaşında emekliyim. aylık net gelirim 1200 tl. ancak aynı hanede oturan imam nikahlı eşim 800 tl ssk. işçi maaş alıyor toplam gelirimiz 20000 tl. konut almak istiyorum. eşimi bankalar kefil veya aynı hane geliri olarak kabul ederlermi. ikimizde aynı evdeyiz

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Nedim Bey, nufus dairesinde ikametleriniz aynı evdeyse bankalar ikametgah ibraz ettiğinizde eşinizin gelirini de hane gelirine katacaktır.

 • serdar diyor ki:

  Merhabalar ben 2,el konut almak istiyorum 14 katlı bir binanın 10.katında bir daire 150 metrekare ve 15 yıllık bir bina yalnız evin içi yapılı masrafsız daire 117,000 tl lik bir fiyatı var yalnız ben 117,000 tl nin hepsini kredi olarak çekmek istiyorum 2,ci bir ipotek istiyorlar babamın evi var 1+1 daire ve 4 yıllık bir daire ve zemin de 85 metrekare % de 100 kredi için 1,evin % de 75 ini kalan % 25 lik kısmını için 2,ci evi göstermek gerekiyor konum yer olarak ikiside iyi yerde acaba bana 117,000 tl kredi çıkar mı ekspertiz ücreti sigorta dask bunlarda acaba çift mi oluyor SAYGILAR…

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Serdar Bey, her banka bu hizmeti vermiyor. Ancak bazı bankaların isteğinizi gerçekleştirmesi mümkün. Bankalar anlattığınız biçimde işlem yapmak için genellikle yeni evinizin tapusuna babanızın da ortak olmasını istiyorlar. Sizi size uygun bankalara yönlendirmemiz için http://www.konutkredisi.com.tr adresimizdeki formu “ikinci veya yazlık bir ev almak istiyorum” seçeneğini seçerek doldurup ücretsiz danışmanlık sürecine girebilirsiniz. Sizin durumunuzda ekspertiz, DASK, ipotek ücretleri çift olur. Dosya masrafı genellikle tek olur. Hayat sigortası masrafı kesinlikle tektir.

 • tufan diyor ki:

  is bankasindan kredi çekmek istiyorum. herhangi bir işyerinden maas yazisi alirsam o işyeri sorgulaniyormu. yani ilgili işyerine arayip su kişi bizden kredi talebinde bulundu sizin calisanizmi diye sorgularlarmi. acil cevap verilirse cok sevinirim saygilarimla…

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Tufan Bey, konut kredisi için maaş yazısı veren iş yerinin en az 6 aydır bordrolu çalışanı olmanız gerekiyor. Başvuruda maaş bordrosu da isteniyor. Bordro temin edildiği taktirde bankaların işyerlerini aramak gibi genel bir uygulaması olmamakla birlikte aramayacaklarına dair bir garanti de veremeyiz.

 • Nuri Dilli diyor ki:

  Merhaba ben emekli ve çalışan biriyim kendime ait bir evim var, ancak oğlum için ev almak istiyorum alacağım evin değeri 230 000 binlira oğlumun ve benim gelirim 7000 lira bu durumda bankalar bana ne kadar kredi verebilirler. Bu konuda beni aydınlatırmısınız. Saygılar.

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Nuri Bey, kendi evinizi de ipotek ettirirseniz size 230.000 TL’ye kadar kredi çıkarabilecek bazı bankalar var. http://www.konutkredisi.com.tr ‘deki formu doldurursanız danışmanınız sizi yardımcı olabilecek bankalara ücretsiz olarak yönlendirecek, her türlü sorunuzu cevaplayacaktır.

 • hamit diyor ki:

  benim ssk daha önceden vardı ama şimdi yok calışıyorum aylık 2700 tl maaş alıyorum kendime bir iş yeri kurmak istiyorum ama bankadan nasıl kredi alabilirim arkadaşlarım sskan yoksa alamazsın diyorlar sizce alabilirmiyim veya bana yardımcı olurmusunuz kredi alabilmek için saygılar

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Hamit bey, sigortalı değilseniz maaş bordronuz da yoktur demektir. Yani parayı elden alıyorsunuz. Bu durumda gelirinizi belgeleyemediğiniz için bankalar size kredi çıkarmazlar.

 • suleyman diyor ki:

  ben yurt disinda calisiyorum aylik gelirim iyi ev almak istiyorum banka kredi veririmi bana iyi calismalar

 • MERHABA BEN YABANCI UYRUKLUYUM İŞ YERİM VAR VERGİ LEVAM VAR HANIMINDA 4 YILLIK İŞYERİ VAR EV ALMAK İSTİYORUZ KIREDİYİ KENDİ ÜZERİME ALABİLİRMİYİM KIREDİ KARTIM VAR KIREDİDE KULLANDIM TC KİMLİGİM YOK OTURUMLANIM CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILAR.
  ..

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Merhabalar. Bazı bankalar yabancı uyruklulara kredi kullandırabiliyor ama her banka değil. Bunun için detaylı araştırma yapmak gerekiyor. Evinizi bulduğunuz taktirde 0212 911 1212 numaramızdan bize ulaşırsanız danışmanlarımız sizin için bu araştırmayı ücretsiz bir şekilde yapabilir, size özel durum için çeşitli bankalardan en uygun teklifleri aralabilir.

 • yusuf bulut diyor ki:

  slm 3 yıl önce işyerim maaş kartımdan artı para çektirdi. daha sonra yatırmadılar bankayla ben kötü oldum ama 2.5 yıl önce yatırdım parayı lakin kara listeye geçtim, bu listeden kaç yıl sonra siliniyoruz? 2 3 ay sonra ev alacağım, üstelik kira derdimde yok, kredi alabilirmiyim? aylık net 1.500 lira maaşım var.

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Yusuf Bey, aradan 2 yıl geçmişse ve bu sürede fatura, kredi, bankacılık işlemleri vb. borçlarınız zamanında ödendiyse sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

 • Olcay diyor ki:

  Ben americada yasiyorum kendi isim (insaatcilik) brut. 70.000 dollar civarında gelirim var vergi kagitlarim mevcut kredi için kaç senelik gelir ispatı isteniyor almak istediğim. Ev 150.000 tl civarında 60.000 tl peşin verip 90.000 tl 72 ay vadeyle kredi almak istiyorum bu sartlarla mumkunmudur beni aydinlatirsaniz çok memnun olurum saygılar …

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Olcay Bey, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına çoğu banka kredi verebilmektedir. Gelir ispatı senesi bankaya göre değişir, normal durumda bankalar çalıştığınız yerde en az 6 aydır çalışıyor olmanızı şart koşar. Şu adresten yurtdışında yaşayan vatandaşlara kullandırılan konut kredilerine yönelik daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 • tülin tuztaş diyor ki:

  merhaba ben tülin tuztaş.eşim memur son4yılda eşimin icraları vardı bütün borlarımızı kapattık .bizde ev kredisi kullanıp ev almayı düşünüyoruz ama bir türlü kredi çekemiyoruz ne yapmalıyız bilgilendirirseniz sevinirim . Teşekürler

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Tülin Hanım, KKB skorunuz düşük çıkıyordur veya gelirinizi yeterli bulmamışlardır. Skoru düzeltmek için kredi kartı vb bankacılık işlemlerini düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Bu konuda daha agresif, daha çok kredi vermeye çalışan bankalarla çalışmanız gerekir.

 • cengiz diyor ki:

  selamalr

  ben Fransada yasadigim için konut kredisi yapabilirmiyim

  saygilar

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Cengiz Bey, eğer yurt dışındaki gelirinizi belgeleyebiliyorsanız çoğu banka yurt dışındaki vatandaşlarımıza Türkiye’de alacakları konutlar için kredi veriyorlar. Bazı bankalar krediyi sadece kredi sicili uygun bir kefil bulabilenlere verirken bazı bankalar eğer size ait bir mülk veya belgeleyebildiğiniz bir miktar paranız vb. var ise bu konuda daha rahat davranıyorlar. Elbette gelirinizi gösteren belgelerinizin Türkçe’ye çevrilmesi vb. ekstra işlemler oluyor.

 • Semanur Görgülü diyor ki:

  slm ben konut kredisi almak istiyorum eniştemin yanında sigortasız çalışıyorum fakat ben özel bir sigortaya para yatırdım sonrada çektim halan enştemin yanında çalışmaktayım alacağım evin parasının yarısını kendim nakit karşılayacağım sigortam olmasa da konut kredisi çekebilir miyim bilgilendiriseniz sevinirim kefil de gösterebilirim iyi çalışmalar

  • Can Batur diyor ki:

   Semanur Hanım, bankalar konut kredisi verirken son 6 ay bir kurumda sigortalı olarak çalışmanızı bekliyor. Sigortasız olarak sizin kredi kullanmanız pek mümkün değil. Ancak eşiniz veya ailenizden gelirini belgeleyebilen biri adına kullanmanız mümkün olabilir. Bu konuda uzman danışmanlarımızla görüşüp durumunuzu detaylı şekilde paylaşabilirseniz neler yapabileceğiniz konusunda daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için konutkredisi.com.tr 0212-911-1212 no’lu telefondan bizi arayabilir ya da konutkredisi.com.tr adresindeki başvuru formunu doldurarak danışmanlarımızın size iş günü içerisinde geri dönmesini sağlayabilirsiniz.

 • arif diyor ki:

  merhaba ben sebest meslekte calısıyorum aylık gelirim 1000 liradan asagı düsmüyor ama maas bodrom yok kredi cekmek istiyorm yardımcı olursanız sevinirim

 • tarık özgider diyor ki:

  benım bundan 2 yıl önce kredi kartımı ödeyemedım ve bana uyarı geldı avukatta gidip yatırdım bu benım kredi çekmemı engellermı gelırım 1200 lira 10 bin çekmek ıstıyorum:??

  • Can Batur diyor ki:

   Tarık Bey, bu durum kredi skorunuzun düşmesine yol açmıştır. Ancak sonrasında kredi ve/veya kredi kartı borçlarınızı düzenli ödediyseniz, bankalar bunu olumlu olarak değerlendirebilir ve kredi kullanmanız mümkün olabilir. 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi için bankaların tekliflerini incelemek için http://www.ihtiyackredisi.com.tr adresini ziyaret edebilir, online kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • nuriye diyor ki:

  merhaba
  Ev alıp kiraya vermeyi düşünüyoruz eşimle dedemlerin yanında kalıyoruz dedemin emekliliği var eşimin net geliri 1300 toplam 2000
  dedemle eşimin gelir toplamını banka kabulediyor mu ?
  bize kredi verirlermi acaba

  • Nazim Adakli diyor ki:

   Nuriye hanım, banka kredi için hane halkının gelirini kabul eder. Yani eşiniz ve sizin toplam geliriniz gösterilir. Dedenizin gelirini ise bankalar büyük olasılıkla kabul etmeyecektir. Daha fazla bilgi için http://www.konutkredisi.com.tr‘deki formları doldurup danışmanınızla görüşebilirsiniz.

 • murat duru diyor ki:

  merhaba benim önceden maaşıma icra gelmişti hepsini ödedim kredi alma şanssım nedir 1.400 maaşım var

  • Can Batur diyor ki:

   Merhaba Murat Bey,

   Borçlarınızı kapatıp bankalarla çalışmaya devam ederek ödemelerinizi düzenli şekilde yapıyorsanız kredi kullanmanız mümkün olabilir. Belirttiğiniz gelir ile 10 yılda 40-50 bin TL civarında bir konut kredisi kullanmanız uygun olabilir. Ayrıca eş, anne-baba geliri gibi birlikte yaşadığınız kişilerin gelirlerini dahil ederek daha yüksek tutarda ya da kısa vadede kredi kullanmanız mümkün olabilir. Daha detaylı bilgi almak için 0-212-275-0075′i arayarak uzman mortgage danışmanlarımızla tamamen ücretsiz görüşebilirsiniz.

   • naime diyor ki:

    mrb.ben şuan nişanlıyım ama 1 ay sonra evleniyoruz.kira yerine ev alıp kira öder gibi ev sahibi olmak istiyoruz.85.000 tl değerinde bir daire bulduk.bu daireyi almayı düşünüyoruz.nişanlımın maaşı 1200 benim ki 850 maaş bordrolarımızla gıdersek bize kredi çıkarmı.
    şimdiden teşekkürler…

    • Merhabalar. Aylık taksiti ödeyebilecek seviyede geliriniz var ama evlerin sadece %75′ine kadar konut kredisi verilebiliyor. 85.000 TL’lik evi konut kredisiyle alabilmek için tapu masraflarıyla vb. beraber yaklaşık 25.000 TL peşinatınız olması gerekiyor. En fazla 64.000 TL kredi çekebiliyorsunuz. 10 yıl vadeli kredi çekerseniz bankalar sizin gelirinize bu miktarı rahatlıkla verir.

     • Volkan Pulat diyor ki:

      İyi Günler Kolay Gelsın Ben 22 Yaşındayım Daha Önce Kredı Kartı kullanmadım ve bankalarla fazla isim olmadı 7.000 tl kredi çekmek istiyorm maasım 920 tl veririlermı acaba ?

     • Volkan Bey merhaba,

      Gelirinizi belgeleyebiliyorsanız kredi kullanmanız mümkün olabilir. Bunun yanında bankalar sizden kefil de isteyebilirler.

Sizleri yeni adresimiz olan Hesapkurdu.com | Bilgi adresine bekliyoruz. Yeni yazılarımız bu adreste!Siteye Git!
Close


Ayrıca ev alımı ve krediler ile alakalı en doğru ve güvenilir bilgiler için
bizi sosyal medyada da takip edin!
Önceki yazıyı okuyun:
Neden Konutkredisi.com.tr?

Konut Kredisi Zorlu Bir Süreç Türkiye’de her ay binlerce kişi konut kredisi kullanarak ev sahibi oluyor. Sanılanın aksine konut kredisi...

Kapat