Bayram Kredisi

Bayramlar İslam dünyasının maneviyatını simgeleyen ve yılda iki kez Ramazan ve Kurban Bayramı olarak kutlanan resmi tatil günlerindendir. Her bayram aileler kendi aralarında bayramlaştıktan sonra, yakın akrabalarının, komşularının kısacası çevrelerindeki herkesin bayramlarını kutlamak için ziyaretlere gider ve bayramların getirdiği yoğun maneviyatı hep birlikte paylaşırlar. Fakat bu ziyaretlerin, bayram coşkusunun bütçeye olan etkisi göz ardı edilemez.  Bu dönemler de, sizin de bildiğiniz gibi, masraflarda artış olmaktadır. Çocuklara yeni kıyafet alımı, akraba ziyaretleri, gelen misafire ikramlar ya da çocuklara harçlık derken küçük gördüğümüz harcamalar, birikerek cebimizi zorlayabilir.

Bayramları çalışanlar açısından değerlendirelim. Yoğun bir iş temposundan uzaklaşmak ve sakin, dinlendirici bir tatil beldesinde kısa süreli, belki de iznini bayramla birleştirerek tatil yapma ihtiyacı duyan çalışanlar için bayram kredisi imdadınıza yetişiyor.

Bayram kredisine başvurmak. Bankaların faiz oranlarını kıyaslayarak, bütçenize en uygun olduğunu düşündünüz kredi için başvurunuzu yapabilir ve minik ödemelerle hiç sıkıntı yaşamadan bayramların tadına varabilirsiniz.

Bayram süresince artan masrafları karşılamak, para sıkıntısı çekmeden o ayki nakit ihtiyacınızı karşılamaya yönelik, daha önce çekmiş olduğunuz ihtiyaç ya da konut kredinizin ödeme planını oluştururken “kredi ertelemesi” seçeneğini kullanarak Ramazan ve Kurban Bayramının olduğu aylarda ödemenizin ertelenmesi isteyebilirsiniz. Ödeme planının oluştururken bu isteğinizi dile getirmediğiniz takdirde ve o ay ödemeyip yeni bir ödeme planı oluşturulmasını isterseniz ne yazık ki anapara üzerinden %2 ceza ödemekle yükümlüsünüz.

İhtiyaç kredisi  için, Türkiye’nin lider konut kredisi danışmanlık firması, bankalardan bağımsız olarak çalışan konutkredisi.com.tr’nin altında yer alan ihtiyackredisi.com.tr üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilir, kredi temini aşamasında yaşanan herhangi bir sıkıntıyı ihtiyackredisi.com.tr ile çözümleyebilirsiniz.

Sevil Gündüz

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir