DASK’tan Zorunlu Deprem Sigortası İçin Yeni Düzenleme

Zorunlu Deprem Sigortasında Yeni Düzenleme

1 Mart 2014 tarihinden itibaren Zorunlu Deprem Sigortası(ZDS) poliçe yenilemelerinde kademeli indirim uygulamasına geçilecek.

DASK, 1 Mart 2014 tarihiyle birlikte poliçe yenilemelerinde yeni bir düzenlemeye geçecek. Bu yeni düzenlemeyle birlikte sigorta sahipleri Zorunlu Deprem Sigorta poliçelerinin bitim tarihinden 60 gün öncesine kadar yenileme başvurusunda bulunabilecekler. Mart 2014’e kadar %20 oranında indirim sağlanacak yenileme işlemlerinde 1 Mart 2014 tarihinden itibaren indirim oranı %10’a düşecek. Ayrıca yeni düzenleme sonrasında “yenileme indirim hakkı” alabilmek için sigorta sahipleri, poliçe bitiminden itibaren en geç 30 gün içinde poliçelerini yeniltebilecekler. Bu süreyi aşanlar ise indirimden yararlanamayacaklar.

[button link=”http://blog.konutkredisi.com.tr/konut-kredisinde-zorunlu-deprem-sigortasinin-onemi/” window=”yes”]İlgili Haber:Konut Kredisinde Zorunlu Deprem Sigortasının Önemi[/button]

DASK verilerine göre eğer birinci derece deprem bölgesinde oturuyorsanız  ve Zorunlu Deprem Sigorta’sına sahipseniz ödemeniz gereken prim tutarı yaklaşık olarak 160 TL. Ancak yenileme indirimi hakkından faydalandığınızda aynı poliçeyi 130 TL ödeyerek bir yıl daha uzatabiliyorsunuz. Şuan 5,8 milyon ZDS poliçesinin bulunduğu gerçeğini düşünürsek yenileme indiriminden faydalanmak için bir çok sigorta sahibi harekete geçecek.

Yenileme süreci artık daha kolay

Sigorta sahipleri yenileme işlemleri için sadece hizmet aldıkları şirketlerini kullanmak zorunda değiller. Online sigortacığılın da gün geçtikçe gelişmesi nedeniyle yenileme süreci kullanıcılar adına daha rahat geçiyor. Ayrıca yenileme indirim hakları da hangi şirkete gidilirse gidilsin değişmeyecek, böylelikle evinde, iş yerinde internete giren sigorta sahipleri yenileme ve satın alma yapabilecekler.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir