Emekliler İçin Konut Kredisi

Yazı serimizin ikinci bölümünde emeklilere konut kredisi seçeneklerine değiniyoruz

Emekliliğine 2 yıl kalan bir memuru düşünelim. Karşısına çok beğendiği bir ev fırsatı çıkmasına rağmen, emekliliğine 2 yıl kalmış olması ve evi satın almak için maddi imkânının olmaması nedeniyle, ev sahibi olma hayalini ertelemek zorunda kalabilir. Türkiye genelinde birçok kişi ev sahibi olmak için emekli olmayı bekler. Fakat sağlanan yeni kredi olanaklarıyla emekli olmayı beklemeye gerek kalmıyor.

Diyelim emekliliğinize 2 yıl var ve alacağınız ev hazır. Kredi başvurusu yaparken, ilk taksitleriniz hem maaşınıza göre planlanır hem de 2 yılın sonunda emekli olduğunuzda, emeklilik tazminatınız ile kredinizin tamamını veya bir kısmını ödeyerek, bankayla olan borcunuzu kapatabilir ya da kalan tutarı yeniden yapılandırabilirsiniz. Böylece, hem 2 yıl boyunca kira bedeli ödemekten kurtulmuş, hem de hayalinizdeki eve daha erken kavuşmuş olursunuz.

Bankalar 3 ayda bir maaş alan emeklilerimiz için de esneklikler yapıyorlar. Gelirinizin dönemi doğrultusunda kredi taksitlerinizi düzenleyebilirsiniz. Yılda 4 kez toplu olarak para alan emeklilerimiz kredi taksitlerini parasını aldığı dönemlere getirerek hem kredi ödemede zorlanmaz, hem de yılın diğer aylarında kira bedeli ödemekten kurtulur. Bu şekilde hem ev sahibi olabilir, hem de yılın diğer aylarında maddi sıkıntı çekmezsiniz.

Yaş sınırı

Unutulmaması gereken bir nokta, kredi alırken bankanın uyguladığı yaş sınırıdır. Uygulanan sınır yaş+vade en yüksek 80. Fakat kimi bankalar bu sınırı daha alt seviyelerde tutarak 65 veya 70 olarak belirlemiştir.

14 farklı banka ile çalışan Türkiye’nin lider konut kredisi danışmanlık firması konutkredisi.com.tr, kredi süreci boyunca uzman danışmanlarıyla size yardımcı olur, kredi başvuru öncesi ve sonrasında bütün merak ettiğiniz sorulara yanıt verir. Konukredisi.com.tr bankalardan bağımsız, uzman kadrosuyla sizi bütçenize uygun olan en doğru kredi seçeneklerine yönlendirir.

Sevil Gündüz

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir