En Uygun Krediyi Bulun!

uzman-danisman

Kredi araştırması ve uygun krediyi bulmak aslında sanıldığı kadar kolay bir süreç değil. Hayatınızda aldığınız önemli finansal kararların başında gelen bu kredi başvuruları çok dikkat etmeniz ve zararlı çıkmamanız gereken işlemlerdir. Hesapkurdu sitemiz üzerinden yapılan kredi araştırmalarını incelediğimizde tüketicilerin attığı adımlar en uygun krediyi bulmanın yanında bu avantajını koruma amacı yönünde. Peki en uygun krediyi bulmak kolay mı? Bütçenize uygun krediyi bulmak için neler yapmalısınız? Konutkredisi.com.tr / Blog olarak aşağıda hesaplı çıkmanızı sağlayacak tavsiyelerde bulunduk.

Konut kredisi süreçlerinin karmaşık olduğunu her yazımızda belirtiyoruz. Banka seçiminden başlayan karar verme aşamaları sözleşme öncesi bilgi formunu doldurana kadar devam etmekte ve krediyi kullandıktan sonra dahi avantajınızı korumanız için adımlar atmanız germektedir.

Banka Seçimine Dikkat Edin

Kredi başvurunuz için önceden çalıştığınız bankalardan teklif alma düşüncesinde olabilirsiniz. Ancak tüm seçenekleri görebilmek size hareket alanı yaratacağından diğer bankaları da incelemenizi öneriyoruz. Tüketiciler sadece çalıştığı ve bildiği birkaç bankadan fiyat alarak aslında çok önemli fırsatları kaçırıp zarar edebiliyorlar. Tüketiciler tarafından yeteri kadar bilinmeyen küçük banka ve konut finansmanı kuruluşları dönemsel olarak çok cazip fiyatlamalar sunabiliyor.

İlk Defa Kredi Kullanacaklara 9 Öneri” yazımızı okuyarak, kredi kullanım aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunları önceden tahmin edebilirsiniz.

Toplam Maliyetin Önemini Hesaba Katın

Konut kredisi tüketicileri kredi araştırmalarında en önemli kriterin faiz oranı olduğunu düşünmektedir. Faiz oranı tüm süreç boyunca etkili bir faktör olsa da kredinin maliyeti de göz ardı edilmemesi gereken bir etkendir. Çoğu zaman en uygun faiz oranı sunan kredi teklifi maliyet açısından dezavantajlı olabiliyor. Toplam maliyetin az olmasının her zaman daha avantajlı olduğunu unutmayın.

Doğru Ödeme Planı Bütçenizi Rahatlatır

En uygun krediyi bulmak iyi bir araştırma ve karşılaştırma sürecinden sonra mümkün olabilir ancak doğru ödeme planının yaratacağı farkı da unutmamak gerek. Bütçenizi rahatlatacak adımı aslında burada atıyor olacaksınız. Seçimini yapacağınız doğru plan tüm kredi sürecinizde sizin ödeme sıklığınızı belirleyeceğinden oldukça dikkatli ve her şeyi düşünerek karar vermeniz gerekecektir.

İstediğiniz vade ve faiz oranları ile ödeme planınızı, “Kredi Ödeme Planı Oluşturma” aracımızı kullanarak, anında oluşturabilirsiniz.

Kampanyaları Kaçırmayın

Bankalar çoğu zaman belli meslek gruplarına özel kampanyalar düzenlemekte ya da dönemsel olarak kredi tekliflerinde indirime gitmektedir. Bu zamanları kaçırmayarak kendinizi hazır tutmalısınız. Ev alacaklar için hazırladığımı yirmi maddelik listede kredi öncesinde yapmanız gerekenleri sıralamıştık. Eğer önerilerimiz dahilinde kendinizi hazırlamışsanız kampanya dönemlerini kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Uzman Bir Danışman Fark Yaratacak

En uygun konut kredisini bulmak oldukça önemli ve zorlu bir süreç. Bu önemli finansal kararda yanlış tercih tüketiciye 80 bin TL’lik kredi geri ödemesinde 10 bin TL fazladan maliyet olarak yansıyabiliyor. Bu yüzden tüketicilerin, internette kredi seçeneklerini karşılaştırdıktan sonra bankalardan bağımsız uzman mortgage danışmanları ile görüşerek kredi konusunda yardım almaları hem süreci kolaylaştırıyor, hem de zarar edilmesini engelliyor. Bankalarla görüşüp kredi kullanamayacağına karar veren pek çok kişi için uzman mortgage danışmanı ile daha doğru bir başvuru hazırlamak ve kendisini kredilendirecek doğru bankalara başvurmak büyük fark yaratıyor ve ev sahibi olmalarını sağlıyor.

Faizler mi Düştü, Telaşlanmayın

Kredinizi en uygun şartlarda kullandığınızı düşünüyorsunuz, peki her şey bitti mi? Tabiki hayır. Kredinin geri ödeme süreçleri uzun yıllar alabilir. 10 yıl vade, 20 yıl vade kullanan bir çok tüketiciyle karşılaşmak mümkün. Peki bu süre zarfında faiz oranlarında hiç mi değişiklik olmuyor. Düşen faiz oranları size kredinizin yeniden yapılandırılması imkanını sunar. Refinansman yaparak uygun kredinizi piyasa şartlarında daha uygun hale getirebilirsiniz. Örnek olarak Eren beyin röportajını izleyebilirsiniz.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir