Evinizi Yeniden Düzenlemeniz İçin 7 Öneri

 

1.       Ekstra Banyoyu Misafir Odası Yapın

banyo

Küçük bir yatak yardımı ile ya da açılır kapanır bir kanepe ile bunu sağlayabilir bir kıyafet dolabı ekleyerek az kullanılan ekstra banyonuzu efektif kullanabilirsiniz.

2.       Salonunuza Çalışma Alanı Açın

misafir

Salon kültürü bu mekanları daha az kullanılmaya itiyor. Misafirin ağırlandığı odalar olduğundan özenle dekore ediliyor. Ancak bu alanları yeniden düzenleyerek evinizde kendinize huzurlu bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

3.       Kahvaltı Köşenizi Oluşturun

salon

Eviniz yeteri kadar büyük değil ve kahvaltınızı mutfakta mı yapıyorsunuz? Bir önceki örnekte olduğu gibi salonunuzda ya da mutfağa yakın kullanmadığınız bir alan masa koyun ve kahvaltılarınızı evinizin değişik bir yerine taşıyın. Mümkün olduğunda pencere ya da balkon kenarlarını tercih etmenizi öneriyorum.

4.       Geniş Koridorlarınızı/Merdiven Altlarını Depolama Alanı Yapın

merdiven-alti

Evinizin küçük olduğundan ya da eşyaları nereye koyacağınızdan şikayet mi ediyorsunuz. Koridorunuzun geniş kısmına bir sandık yaptırın veya çalışma masanızı buraya yerleştirin. Enlemesine değil de diklemesine eviniz var ise yani metrekaresi küçük ama en azından 2 katlı ise eviniz çalışma masanızı ya da depolama alanınızı bu merdiven altına kurabilirsiniz.

5.       Büyük Odaları Kombine Edin

kahvalti

Büyük odanızın kullanımı ile alakalı bir kaç örnek vermiştik şimdi onu biraz toparlayalım. Büyük bir odanız var ve sadece misafir geldikçe mi kullanıyorsunuz? Muhtemelen evinizin en şık, zarif dekorasyonu da buradadır. Bir bölümünü çalışma odası şeklinde, bir kısmını kahvaltı köşesi yapsanız sizin kendinize gösterdiğiniz değeri artırır. İlla misafir geldiğinde zengin hissetmeyin. Oturma odası, yemek odası, çalışma odası hepsini aynı yerde kombine ederek konforu böyle yakalamaya çalışın.

6.       Evcil Hayvanlarınız İçin Oda

evcil-hayvan

Evcil hayvanınız var ise yapmanızı tavsiye edeceğim şey ona özel oda sağlamanız. Bunu yaparken tercih etmeniz gereken yer, çamaşır makinenizin yanı. Makinenin yanındaki dolabın kapağını sökün ve oraya onun yatağını yapın. Hem tüy dökme sorunu biraz azalır hem de evcil hayvanınızın rahat edeceği bir yatağı olur.

7.       Oturma Odasına Bir Kütüphane Yakışır

kutuphane

Geçmiş yıllarda vazgeçilmez bir kültürdü oturma odasına yerleştirilen kütüphaneler. Kitap okunmasa bile ansiklopediler dizilirdi. Şimdi siz de bu kültürü yeniden canlandırabilirsiniz. Oturma odanıza kuracağınız küçük bir kütüphane sayesinde hem odanızı zenginleştirmiş hem de kitap okumak için ideal bir ortam yaratmış olacaksınız.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir