Faizler Yükselirken Emlak Ofisleri Ne Yapmalı?

Merkez Bankasının faiz artırımı kararından sonra piyasaların etkilenmesi ve buna bağlı dalgalanmalar devam ediyor. Bu karardan etkilenen kredilerde de yeni faiz oranları belirleniyor. Neredeyse her gün faiz değişikliğinin gerçekleştiği konut ve ihtiyaç kredisinde oranlar yükselirken tüketicinin ne yapacağı ise merak konusu.

Konutkredisi.com.tr olarak hazırladığımız bu yazı ile müşterilerimize içinde bulunduğumuz dönemde nasıl adımlar atabileceğine dair bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle tekliflerde yukarı yönde yapılan revizeleri ve güncellenen oranları takip etmek hiç kolay değil. Öte yandan bankaların yayınladığı liste oranlarından çok daha iyi şartlar sunabildiğini bilmek bu dönemde işinize yarayabilir. Alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti ise en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır.

Peki faizlerin yükseldiği bu dönemde müşterilerinize neler önermelisiniz?

1-Faizler Yükselirken Kredi Kullanmak Mantıklı

Faizlerin yükseldiği dönemlerde kredi kullanmak alınacak mantıklı aksiyonlardan biridir. Çünkü sektör yukarı yönde revizeler yaşarken kredi kullanarak faiz oranınızı sabitlersiniz. Örnek vermek gerekirse bir 27 Ocak haftasında kredi kullanmış olan biri %0,94 faiz oranıyla evine ulaştı. Faizini %0,94’te sabitledi. Ancak faizlerin artışından endişelenen ve kredi kullanmayan bir diğer kişi şuanda kredi başvurusunda bulunsa alacağı en iyi oran %1,01. Yani aradaki farkı ve avantajı yakalamak artışın sürdüğü dönemde kredi kullanarak faiz oranını sabitlemekten geçiyor diyebiliriz.

2-Faizler Düştüğünde Refinansman Yapın

Müşterileriniz kredilerini faiz oranlarının artışı sürerken sabitlemişse ve oranlar hala yükseliyorsa onlara avantajlı çıktıklarını mutlaka hatırlatın. Ancak eğer oranlarda bir düşüş yaşanırsa da uyarmayı unutmayın. Normal şartlar altında avantajlı olan müşterileriniz bu avantajı koruyabilmeleri için faizlerin düşüş yaşadığı dönemde refinansman yapmalıdır. Böylelikle düşük oranlarla revize edilen kredileriyle zarar etmemiş olurlar.

3-Uzman Danışmanlık Almalarını Önerin

Oranların geleceğinin belirsiz olduğu dönemler hali hazırda karmaşık olan kredi süreçlerini daha da zorlaştırır. Müşterilerinize kredi süreçlerinde profesyonel bir danışmandan tamamen ücretsiz destek almalarını önerebilirsiniz. Konutkredisi.com.tr sunduğu ücretsiz danışmanlık hizmeti ile birlikte kredi sonuçlanma oranını 4 kat arttırır. Ayrıca verdiği güncel bilgiler ve takiple beraber müşterilerinizin avantajlarını korumalarında onlara yardımcı olur. Unutmayın, konutkredisi.com.tr gelirini anlaşmalı olduğu bankalardan elde eder. Dolayısıyla, müşterilere hizmetimiz her zaman tamamen ücretsizdir.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir