Faizler Yükseliyor, Ne Yapmalıyım?

konut-kredisi-maliyeti-artti

Merkez Bankasının faiz artırımı kararından sonra piyasaların etkilenmesi ve buna bağlı dalgalanmalar devam ediyor. Bu karardan etkilenen kredilerde de yeni faiz oranları belirleniyor. Neredeyse her gün faiz değişikliğinin gerçekleştiği konut ve ihtiyaç kredisinde oranlar yükselirken tüketicinin ne yapacağı ise merak konusu.

Konutkredisi.com.tr olarak hazırladığımız bu yazı ile tüketiciyi içinde bulunduğumuz dönemde nasıl adımlar atabileceğine dair aydınlatmak istiyoruz. Öncelikle tekliflerde yukarı yönde yapılan revizeleri ve güncellenen oranları takip etmek hiç kolay değil. Öte yandan bankaların yayınladığı liste oranlarından çok daha iyi şartlar sunabildiğini bilmek bu dönemde işinize yarayabilir. Alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti ise en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır.  Peki danışmanlık hizmeti faizlerin yükseldiği bu dönemde size nasıl katkı sağlayacak?

1-      Güncel Oranların Takibi

Danışmanınız herkesten önce tüm bankaların en güncel faiz oranları hakkında bilgi sahibi oluyor. Faiz oranlarını yükseltmemiş ve sizin için indirim alabileceği bankaları sizden daha iyi biliyor. (Güncel konut kredisi faiz oranlarına ulaşmak ve bankaların kredi tekliflerini karşılaştırmak için “Hesapkurdu;Konut Kredisi” sayfasından yararlanabilirsiniz)

2-      Hızlı ve Sorunsuz Kredi Süreci

Eğer konut kredisi başvurusu yaptıysanız, bankayla görüşerek işlemlerinizi hızlandırıp faiz artışından etkilenmemeniz konusunda yardımcı oluyor. Ancak henüz kredi sürecinde değilseniz yine uygun oranlardan kredi kullanmanıza yardımcı olabiliyor.

3-      Doğru Karar için Yönlendirme

Bankalar genellikle kredi kullandırımında tapu tarihindeki oranları esas alıyor – böyle durumlarda eski şartları yakalamak zorlaşıyor. Ancak bazı bankalar bu konuda daha esnek davranıp kullanacağınız kredinin faiz oranında tapu tarihini değil, evrak teslim ettiğiniz tarihi geçerli sayabiliyorlar. Bu sayede danışmanınız sizi bu konuda doğru adrese yönlendirerek zarar etmemenizi sağlıyor.

www.hesapkurdu.com faizlerin yükseldiği bu dönemde en doğru kararı vermeniz için size ücretsiz danışmanlık hizmeti sunar. Tüm süreçlerinizde yanınızda olan uzman danışmanınızla aklınıza takılan her konuyu paylaşabilir, en uygun kredi için onun yönlendirmelerini dinleyebilirsiniz.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir