Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları – 13 Ocak

guncel-ihtiyac-kredisi-faiz-oranlari-1

Nakit ihtiyacınız karşılamak veya borçlarınızı kapatmak  için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredilerinde Ocak ayı ile birlikte oranlar revize edilmeye başlandı. 13 Ocak itibariyle en uygun ihtiyaç kredisi tekliflerini ihtiyackredisi.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere BDDK tarafından ihtiyaç kredilerinde vade kullanımına sınırlama getirildi. En fazla 36 ay vade ile kullanabileceğiniz ihtiyaç kredilerinde de yeni ürünler çıkarılmaya başlanıyor.

Ihtiyackredisi.com.tr adresine özel kredi teklifi sunan ING Bank’ın tekliflerinde  dosya masrafı olarak yuları yönde, 169 lira olarak güncellendi. Öte yandan Burganbank’ın dosya masrafsız kredi teklifi de yine sadece ihtiyackredisi.com.tr’de. Garanti bankasının müşterilerine kış kredisi olarak sunduğu kredi teklifinde ise dosya masrafı 250 lira ile sabitken 10.000 TL kredi için bir yıl vadede aylık taksitler 929 TL.

İşte 10.000 TL kredi için  yapılan sorguda karşınıza çıkacak, piyasanın en uygun kredi teklifleri şöyle:

Garanti Bankası: Kış kredisiyle karşımıza çıkan Garanti Bankasının sunduğu kredi teklifinde 36 aya kadar vade kullanılabiliniyor. 250 lira sabit dosya masrafının yanında, 36 ay vadede faiz oranı %1,29 ve aylık taksitler 364 TL.

ING Bank: 36 ay vadeye kadar %1,34 faiz oranı ile kullanabileceğiniz düşük masraflı kredide dosya masrafı 169 lira ile sabitlenmiş. Ihtiyackredisi.com.tr’ye özel sunulan kredide aylık taksitler ve maliyet oranı ise vade kısaldıkça düşmekte.

Burganbank: Kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisinde faiz oranları 36 ay vadede %1,25 iken kısa vadelerde %1,13 kadar geriliyor. Vade uzadıkça azalan maliyet oranı ve aylık taksit tutarları da bu kredide göze çarpan bir diğer nokta. Unutmadan bu kredide dosya masrafı alınmıyor.

Bankpozitif:  Masrafsız, sigortasız, komsiyonsuz ihtiyaç kredisi sunan Bankpozitif, 10.000 TL için 36 ay vadede %1,42 faiz oranı sunarken, vadenin 9 aya düşmesi durumunda bu oranı  %1,31’e kadar çekebiliyor.

ÖNEMLİ: Yürüllüğe giren son düzenleme ile birlikte kullanılabilecek maksimum vade 36 ay olarak belirlendi. Bu yüzden artık sitemizde yapcağınız sorgulamalarda, 36 ay üzeri vade seçeneklerinde bir karşılaştırma yapamayacaksınız.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir