Haftanın Başlıkları 02-08 Aralık

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

2013 yılının sonuna yaklaştığımız Aralık ayının ilk haftasında önemli gelişmeler yaşandı. Konutkredisi.com.tr, Aralık faiz oranlarını açıklarken KKB, Türkiye’deki skor dağılımı grafiğini yayınladı. İşte geçen hafta konut ve kredi sektöründe öne çıkan haberler:

Aralık 2013 Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları

Her ay olduğu gibi Aralık’ta da faiz oranlarınıdaki son durumu öğrendiğiniz bu yazımızla konut satın alma ve kredi işlem kararlarınızı rahatlıkla alabilirsiniz. Faiz oranlarını öğrenmek için başlığa tıklayın.

Faiz Değişikliğine Son Verildi

Tüketicinin Korunması Hakkıdna Kanun ile bir çok düzenleme hayata geçiyor. Hem konut sahiplerini hem de konut kredisi kullanmak isteyenleri çok yakından ilgilendiren düzenlemeler arasında en çok dikkat çeken madde ise sabit faiz değerinin sonradan değiştirilemeyeceği. Yazıyı okumak için başlığa tıklayın.

Kredi Kayıt Bürosu Türkiye’deki Kredi Skoru Dağılımını Açıkladı

KKB, Türkiye’deki bankacılık sektöründe bireysel müşterilerin skor dağılımını açıkladı. Kredisini geri ödemekte zorluk çekecek ya da ödeyemeyecek durumda olanların genele oranı toplam %20 olarak duyuruldu. Yazının devamını okumak için başlığa tıklayın.

Kiracı-Ev Sahibi İlişkisinde Yeni Bir Dönem Başladı

Kiracılar ile ev sahiplerinin haklarında yeni düzenlemeler içeren Türk Borçlar Kanunu Tasarısı artık yeni bir dönemin başlamasını sağlıyor. Bu düzenleme pek çok yeniliği hayatımıza kazandırdığı için konut sahipleri kadar kiracıları da ilgilendiriyor. Yazını devamını okumak için başlığa tıklayın.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir