Haftanın Başlıkları | 19-25 Ekim

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Bayram sonrası hala konuşulan konulardan biri elbette Konutkredisi.com.tr’nin Endeavor Global Girişimlerden birisi olmasıydı. Bu önemli gelişme sosyal medyada geniş yer buldu. Önümüzdeki günlerde de haberin tazeliğini koruması bekleniyor.

Konut kredisi için ödeme planları rehberimizde önceki yazılarımızda Artan Taksitli, Taksit Ertemeli ve Ara Ödemeli konut kredilerini anlatmıştık. Bu yazımızda Azalan Taksitli Konut Kredisini anlatıyoruz. “Dört yıl sonra emekli olacağım, gelirim haliyle düşecek.”, “Krediye daha az faiz nasıl öderim?”, “Çocuklarım üniversiteye başlayacak, giderim artabilir.”, “Önümüzdeki dönem nakit sıkıntısı çekebilirim.” gibi düşünceleriniz varsa işte bu ödeme planı tam size göre.

Kart Sahipleri 8 Ayda 4.4 Milyar Faiz Ödedi

BDDK’nın yayınladığı alyık bültene göre 2013’ün ilk 8 aylık verilerine göre kredi kartı kullanıcıları şimdiye kadar 4.4 milyar lira kart faizi ödedi. Yıl sonuna kadar rakamın 6.3 milyar lirayı aşması beklenirken bu tutar 2012 sonunda 6.1 milyar lira olarak gerçekleşmişti.

Bankalar Limitlerini Dondurdu

8 Ekim 2013 tarihinde Resmi Gazete’de duyurulan kredi kartlarına kota uygulamasından sonra bankalar önlemler almaya başladı. Kredi Kayıt Bürosu’ndaki altyapı henüz tamamlanmadığından müşterilerinin toplam kredi kartı limitini görebilecek sisteme sahip olamayan bankalar olası bir ceza durumuyla karşılaşmamak için bazı önlemler aldılar. Bunun için BDDK’dan gelecek ikinci bir açıklamaya kadar limit artırımına gidilmeyecek.

Liste: Konut Kredinizin Transferi Hangi Aşamalardan Oluşur?

Cuma listeleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 5 Adımda Kredi Skorunuzu Yükseltin  listemizi sizlere sunmuştuk. Bu haftaki konumuz Kredi Transferi!  Konut kredinizi başka bir bankaya güncel faiz oranı ile taşıma işlemine transfer denir. Bankalarda bu işlem Risk Transferi olarak adlandırılır. Kendi bankanızın yapılandırma yapmaması veya güncel faiz oranlarına düşmemesi durumda bu işlemi yapmak sizin için karlı olabilir. Konut kredi transferi, değerlendirme aşaması ve kullanım aşaması olmak üzere iki süreçten oluşur.

Kamu Çalışanlarına Özel Ekspertiz Ücretsiz Konut Kredisi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına özel bir kampanya duyurdu. Ekspertiz ücretinin alınmadığı bu konut kredisi kampanyasında indirimli faiz oranları dikkat çekiyor. Doktorlar, polisler, hakimler ve öğretmenler başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının yararlanabileceği fırsatta 240 aya kadar vade kullanabiliyorsunuz. Kampanya detaylarını öğrenmek için başlığa tıklayın.

Yeni gelişmeler ile karşınızda olmak üzere, iyi hafta sonları. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir aynı zamanda fikirlerinizi, sorularınızı blogumuza yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

[button link=”http://www.facebook.com/Konutkredisi.com.tr”]Facebook[/button]   [button link=”http://www.twitter.com/KonutKredisi”]Twitter[/button]    [button link=”https://plus.google.com/u/2/115942772765505100626/posts”]Google Plus[/button]    [button link=”tr.linkedin.com/pub/konut-kredisi/42/382/177/”]Linkedin[/button]

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir