Haftanın Başlıkları 2-9 Kasım

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Online kredi kredi araştırma adresiniz ve ücretsiz danışmanlık hizmetiniz blog.konutkredisi.com.tr en güncel verileri ve haberleri ile yatırım planlarınıza ışık tutmaya devam ediyor. Bu hafta yine önemli konular hakkında detaylı bilgiler içeren pek çok gündem maddesi masaya yatırıldı.

Endeavor Global Türkiye’den Konutkredisi.com.tr’yi Seçti

Ülke genelinde çeşitli bankalardan kredi talebinde bulunmak isteyenlerin ücretsiz finansal danışmanı olan Konutkredisi.com.tr Silikon Vadisi’nden Endeavor girişimi olmaya hak kazandı. Konutkredisi.com.tr size neler kazandırabilir? Neden tüketicinin yanında?

Emlak Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler Ve 2014 Emlak Vergisi Zamları

Emlak vergisinin ikinci ödeme zamanı geldi. Bir sonraki ödemede zamlı rakamlar karşınıza çıkacak. 2014 emlak vergisi zamları şimdiden “cep yakacak” söylemlerine neden oldu. Zam oranları nedir? Kimler emlak vergisi ödeme zorunluluğundan kurtulabilir?

İpotekli Konut Satışının Payı 3. Çeyrekte %39,3 Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu’nun Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) verilerini kullanarak hazırladığı ve üçer aylık dönemler halinde yayımladığı Konut Satış İstatistikleri’nin Temmuz, Ağustos ve Eylül 2013 dönemine ait olanı 24 Ekim 2013 tarihinde açıklandı.

Değişken Faizli Konut Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konut kredisi alırken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Bu noktalardan en önemlisi de ödeme planlarınız. Ödeme planı rehberimizde bu hafta değişken faizli konut kredisi hakkında bilmeniz gerekenler konusunu işliyoruz.

Kredi Kartı Harcamalarında Yeni Düzenleme Kapıda

Hükümetin gündeminde yine kredi kartları ve tüketici kredileri var. Kredi kartları ile aklınıza gelebilecek her türlü harcama yapılabiliyor, her türlü ürün satın alınabiliyor. Ancak kısa bir süre içerisinde bu durum tarihe karışabilir. Yeni bir düzenlemeye gidildi ve artık kredi kartları her durumda devreye giremeyecek. Kartlar ile yapılabilecek harcamalar ne oranda kısıtlandı?

Satın Alacağınız Binanın EKB’si Var Mı?

Yeni düzenlemelerden bir diğeri de “Enerji Kimlik Belgesi” oldu. 2017 yılından sonra bu belgeye sahip olmayan yani kimliksiz olan binaların satılması olanaksız bir hal alıyor. Peki, bu kimlik neleri kapsıyor, nereden alınıyor, nasıl güncelleniyor?

Gayrimenkul Yatırımda Altın Ve Dövizi Solladı

Yatırımlarınıza artık yeni bir yön vermenizin vakti geldi. Geleneksel yatırım yöntemleri kazançlarınızı sekteye uğratabilir. Yeni dönemde yatırımın yıldızı gayrimenkul olacak. Peki, neden? Gayrimenkul piyasasındaki hareketlik yatırımcıları nasıl etkiliyor?

Tapuda Elektronik Dönem

Tapuda yaşanan haksızlıkların artmasıyla beraber Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, hak kayıplarının önüne geçilmesi için talimat verdi. Çalışmalara başlayan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ise tapudaki yeni döneme geçmeye hazırlanıyor.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir