Haftanın Başlıkları 23-30 Kasım

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Krediler ve faiz oranları konusunda son derece hareketli bir hafta geride kaldı. Gelişmeler ışığında ziyaretçilerini en doğru şekilde bilgilendirmeye devam eden Konutkredisi.com.tr sizden gelen soruları da yanıtlayarak pek çok konuya açıklık getirmeyi sürdürdü. Sanal kredi danışmanınız bu hafta bakın hangi konuları ele aldı.

 Kara Liste Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bugünlerde daha sık dillendirilmeye başlanan kara liste nedir? Neleri kapsıyor? Kara liste kredi başvurularınızı nasıl etkiliyor? Bu sorulara yanıt arandığı kara liste hakkında bilmeniz gerekenler yazısı, sizler tarafından da en çok okunanlardan biri oldu.

2013-Kasım Ayında Kredi Sürecinde Aklınıza Takılan Sorular ve Cevapları

BDDK’nın yaptığı son açıklamalar gözlerin yine kredilere çevrilmesine neden oldu. Gelişmeler ardı ardını izlerken haliyle banka kredisi kullanmak isteyenlerin aklı bir hayli karıştı. Özellikle Kasım ayı içerisinde kredi sürecinde nelerin değiştiğini bilmek isteyenlerin soruları uzmanlar tarafından yanıtlandı.

BDDK’dan Banka Kartları Ve Kredi Kartlarına İlişkin Açıklama Geldi

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu öyle bir açıklama yaptı ki, tüm gözler yeniden banka kartlarına ve kredi kartlarına çevrildi. Tamamen tüketicilerin lehine düzenlemeleri içeren bu açıklama neleri kapsıyor. İstisnasız herkesi yakından ilgilendiren açıklamayı, öne çıkan detayları ile birlikte görmek isterseniz başlığa tıklayabilir ve BDDK’nın bu mühim açıklamasını inceleyebilirsiniz.

Kredi Hacminde Artış

İçinde bulunduğumuz yıl kredi hacminde büyük bir artış meydana geldi. Kredi kullananların sayısı artarken bankaların verdikleri kredi miktarları da aynı paralelde artış gösterdi. Bu artık tüketicileri ne yönde etkiliyor? Önümüzdeki dönemde kredi hacminin nasıl bir seyir izlemesi bekleniyor? Tüketicilerin toplam kredi borcu hangi rakamlara ulaştı? Tüm bu soruların yanıtını merak ediyorsanız yazıyı okumak için başlığa tıklayın.

Türkiye krediyle “ev”leniyor

Konut satın alma hayalini gerçeğe dönüştürenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak satın alma işlemlerinin maddi birikim oranları ile gerçekleştirildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Konut satın alanların yarısı bu işlemi çeşitli bankalardan aldığı konut kredileri ile gerçekleştirdi. Rakamlarla Türkiye’nin konut satış tablosunu incelemek isterseniz başlığa tıklayın.

Eş Rızası Olmayan Kefalet Sözleşmeleri Geçerli Sayılmayacak

1 Temmuz 2013 itibariyle yürüllüğe giren Türk Borçlar Kanununa göre eşlerin kefalet sözleşmesinde rızası olmadığı takdirde yapılan icra takibi ve haciz işlemleri hukuken yok hükmünde sayılacak.  Eylül ayında yayınladığımız Eş Rızası Olmadan Konut Satılmayacak başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi bundan sonra konut kredisi, araç kredisi, icra kefilliği gibi kefalet sözleşmelerinde  eş rızası olmadan işlem yapılamayacak. Bunun bir örneği de Konya’da gerçekleşti. Haberi okumak için başlığa tıklayın.

Beşinci Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi

İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafından ilk kez 2009 yılında gerçekleştirilen Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nin beşincisi 5 Aralık 2013 tarihinde İstanbul’da düzenleniyor. Zirve’nin ana teması Güvenli Yapı ve Kentsel Dönüşüm. İMSAD tarafından hazırlanan “Güvenli Yapılar Yol Haritası l” raporunun sunulacağı toplantıya sektöre yön veren kamu kurumları, özel sektör temsilcileri, sektör dernekleri, mimar, müteahhit, taahhüt firmaları, finans kurumları ve akademisyenler katılacak. Haberi okumak için başlığa tıklayın.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir