Haftanın Başlıkları 26 Ekim-2 Kasım

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Konut sektörünün nabzını tutmaya devam eden Blog.konutkredisi.com.tr sektöre dair gelişmeleri, bankaların kredi seçeneklerine dair püf noktaları merak edilen sorulara verdiği yanıtlarıyla ziyaretçilerine bu hafta da rehberlik yapmayı sürdürdü.

Kasım 2013 Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Tüketicilerin beklentileri netleşmeye, faiz oranlarındaki kıpırtı yerini hareketliliğe bırakmaya başladı. Yılın son aylarına yaklaşılmasıyla birlikte kredi faiz oranlarına dair hareketlilik rakamsal verilere de yansıdı. Peki, konut kredisi faiz oranlarına dair beklentiler ne yöndeydi, oranlar nelerin sinyallerini verdi? Kasım ayı boyunca güncelliğini koruyacak banka faiz oranları eşliğinde tüm bu soruların yanıtı kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Katılım Bankacılığı Konutta Büyüyor

Konutkredisi.com.tr’nin Konut Kredisi Piyasasına Bakış raporuna göre katılım bankaları konut kredilerinde kamu bankaları ve özel bankalara göre iki kat daha hızlı büyüyor. Katılım Bankacılığı hakkındaki her şey bu yazıda.

Sözleşme Öncesi Bilgi Formu Nedir, Neden Önemlidir?

Tüketicilerin pek üzerinde durmadıkları “sözleşme öncesi bilgi formu” aslında büyük mağduriyetlerin önlenebilmesi adına önem arz ediyor. Konut finansmanı kuruluşları bu belgeyi tüketicilere vermek zorunda ve krediye dair tüm detaylar belgede yer bulmak durumunda… Belge ne açıdan değerlendirilmeli, hangi maddeler dikkatlice gözden geçirilmeli? Sözleşme öncesi bilgi formu masaya yatırıldı, tüm yönleri ile mercek altına alındı.

Balon/Dönem Ödemeli Konut Kredisi

Bugünlerde adını daha sık duyduğunuz balon ödemeli konut kredisinin ödeme planı daha avantajlı olabilir mi? Bu kredi seçeneği kimlere sunulur, kimler faydalanabilir? Merak edilen diğer soruların yanıtları eşliğinde yakın markajda tutulan dönem ödemeli konut kredisi en çarpıcı yönleri ile anlatıldı.

Yeni Evlilere Faizsiz 10.000 TL Kredi Müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin açıkladı, evlilik hazırlığı yapan çiftler heyecanlandı. Yeni evlilere sunulan 10 bin TL tutarında faizsiz kredi hakkında açıklama Twitter üzerinden yapıldı. Bakan Şahin bu müjdeyi hangi tweetler ile verdi, tepkiler ne oldu?

Yeni gelişmeler ile karşınızda olmak üzere, iyi hafta sonları. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir aynı zamanda fikirlerinizi, sorularınızı blogumuza yorum olarak bırakabilirsiniz.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir