Haftanın Başlıkları 9-16 Kasım

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Geçtiğimiz hafta konut kredilerinde devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldı. Yenilikler hem konut sahiplerini hem de konut kredisi kullanmayı düşünenleri çok yakından ilgilendiriyor. Online kredi araştırma danışmanınız blog.konutkredisi.com.tr yeni düzenlemeleri en önemli detaylarıyla bu hafta da size aktarmayı sürdürdü.

Konut Kredilerinde Zorunlu Sigorta Kalkıyor

Hangi bankadan kredi talep ederseniz edin, aldığınız kredi banka tarafından zorunlu olarak sigortaya tabi tutuluyordu. Ancak kredi sigortasında bir devir kapandı ve yeni bir dönem başladı. Artık zorunlu sigorta uygulaması tarihe karışıyor. Kredinizi dilediğiniz acenteye sigortalatabileceksiniz.

Kalkınma Bakanlığı Orta Vadeli Planını Açıkladı

2014 ile 2016 yılları arasını kapsayan orta vadeli plan açıklandı, gözler Kalkınma Bakanlığı’na çevrildi. Türkiye ekonomisinin makroekonomik ve finansal istikrarını güçlendirmeye yönelik olarak hazırlanan Orta Vadeli Program neleri hedefliyor, hangi fiyat artışlarından söz ediliyor?

Sabit Faizli Konut Kredisinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bugünlerde tüketicilerin yakın markajında sabit faizli konut kredisi var. Sabit faizli kredilerin değişken faizli kredilerden ne gibi avantajları var? Tercihinizi sabit faizli krediden yana kullanacaksanız nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Haftaya damgasını vuran düzenlemelerden biri de Yeni Tüketici Yasası oldu. Yasa kapsamında konut kredisine dair bazı değişimler de söz konusu olabilir. Zira yasa tasarısı krediler arasında en çok konut kredisini etkisi altına alıyor. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilen yasaya dair önemli başlıklar 8 maddede toplandı. Yazıyı okumak için başlığa tıklayın.

Bütçe Bilgileri Ulusal Enstitüsü Emlak Sektörüyle İlgili Açıklamaları Ses Getirdi

Şayet yüksek rakamlardan oluşan bir gelire sahipseniz artık bankalardan dilediğiniz rakamlara tekabül eden bir konut kredisi talebinde bulunmayacaksınız. Çünkü Bütçe Bilgileri Ulusal Enstitüsü emlak sektöründe dikkat çekecek bir açıklama yaptı. Bu yeni düzenlemeye gerekçe olarak ne gösterildi? Artık yüksek gelirli vatandaşlar hangi limitler çerçevesinde konut kredisi kullanabilecek?

Yazarlarımızdan Fatma Uysal’ın kentlilik bilinci üzerine derlediği bu yazıda sanayileşmenin doğurduğu problemler ve hızlı kentleşmedeki yanlışlar anlatılıyor.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir