Haftanın Öne Çıkan Başlıkları: 16-22 Aralık

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Kredi sektöründe bu hafta yılbaşı fırsatlarının duyurulmaya devam edildiği, kentsel dönüşümün nedenlerinin açıklandığı bir hafta olarak geçti. Aylık ödenecek kredi taksitlerinin maaşa oranının da belirlendiği 16-23 Aralık 2013 haftasının önemli başlıklarını sizin için derledik.

Taksitler Aylık Maaşın %45’ini Geçemeyecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, yeni kredi kartı düzenlemesiyle ödenen kredi kartı taksitlerinin aylık maaşa olan oranında sınırlama getiriyor. İster ihtiyaç kredisi olsun, ister ev, ister taşıt taksiti, bu düzenlemeden sonra tüketicinin ödeyeceği toplam taksit miktarı maaşının %45’ini geçemeyecek.

Konutkredisi.com.tr’den Yılbaşı Fırsatı: 5 Yıl Vadede %0,77 Faiz Oranı

2013’ün son günlerinde Konutkredisi.com.tr’den müşterilerine yılbaşı fırsatı! 10 yıl ve altındaki vadelerde 150.000 TL’ye kadar kredi kullanmak isteyenler için bu fırsat başka yerde yok.

Konut Kredilerinde Banka Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut kredileri yüksek tutarlı ve uzun vadeli krediler olduğundan banka seçimini en başta doğru olarak yapmak gereklidir. Verilecek kararın bütün süreçlerinizi etkileyeceğini unutmayın. Blog Yazarlığı Programı’mız üyesi Mortgagekredisi.net’ten konut kredisi kullanmadan önce doğru banka seçimi için ipuçları bu yazıda.

Binalarımızın %90’ını Risk Altında

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tüm kamu binalarında su yalıtımının zorunlu hale getirilmesi ile ilgili açıklamalarından sonra Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan önemli bir noktanın üzerinde durdu: Binalarımızın %90’ı riskli!

Bakan Bayraktar Dönüşümün Amacını Anlattı

Kentsel Dönüşüm son yılların en çok konuşulan konuları arasında. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen proje,  insan hayatını korumaya yönelik, hayat hakkını öne alan bir model olarak nitelendiriliyor ve çalışmalar bu kapsamında devam ettiriliyor.Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir