Haftanın Öne Çıkan Başlıkları | 23-27 Eylül 2013

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Konutkredisi.com.tr | Blog artık her Cuma o haftanın öne çıkan başlıklarından derlediği bir yazı ile karşınızda olacak. İşte bu haftanın öne çıkan başlıkları:

Bankalardan Kurban Bayramına Özel İhtiyaç Kredileri

Bankalar, Kurban Bayramı arefesinde müşterilerine özel kredi seçenekleri sunma yarışına girdi. Bir çok banka düşük faizli, masrafsız kredi teklifleri sunarken BankPozitif, ING Bank, Tekstilbank, Garanti Bankası, DenizBank ve TEB’in sunduğu teklifleri sizin için hazırladık.

Blog’a Üye Olun, Size Özel İçerikler Mailinize Gelsin

Konutkredisi.com.tr |Blog üye alımlarına başladı. Peki üye olarak hangi fırsatlardan yararlanabileceksiniz?

FED Tahvil Alımlarında Azaltmaya Gitmeyecek

Amerikan Merkez Bankası (FED) 18 Eylül’de yaptığı tahvil alımlarında azaltmaya gitmeyeceği açıklaması ile piyasalar nefes aldı. Yaklaşık iki gün süren FED toplantılarının ardından, tahvil alımlarının devam edeceği açıklaması gelişmekte olan ülkelerin piyasalarını rahatlatırken Türkiye’de de olumlu tepkiler aldı. Kısa vadeli faiz oranını %0,25 seviyesinde tutan Amerikan Merkez Bankası,bunun yanı sıra 40 milyar dolar tutarında mortgage destekli menkul kıymet almayı sürdürecek.]

Diğer Haberler

Merkez bankası başkanı Erdem Baş’ın kurulca belirlenen strateji doğrultusunda, ek parasal sıkılaştırlmanın her gün uygulanmaya devam edileceğini açıklamasıyla yükselişe geçen doları baskılama süreci, konut kredisi faiz oranlarındaki artışı etkilemedi. Piyasa ortalamasında oranlar yüzde 1’lere kadar yükseldi. Ancak konutkredisi.com.tr Türkiye’nin en uygun konut kredisi tekliflerini %0,83 faiz oranıyla sunmaya devam ediyor.

Tatil dönüşü öğrencileri saran ev telaşı kiralık ev aramalarında artışa neden oldu. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da artış gösteren kiralık talepleri emlak piyasasını hareketlendirdi.

Türkiye’nin 81 ilinde de riskli binaların tespit işlemleri devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 31 ilde 77 alanda dönüşüm projelerinin yürütüldüğü ifade edildi.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir