Haftanın Öne Çıkan Başlıkları | 30 Eylül-06 Ekim

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Geçtiğimiz haftanın en önemli haberlerinden biri kuşkusuz faiz oranlarıydı. Konutkredisi.com.tr her ay olduğu gibi Ekim ayının da faiz oranlarını açıkladı. Sektörün bu ay içerisinde hangi oranlarla karşılaşacağını gösteren haberde örnek bir kredi tablosu da sunuldu. Konutkredisi.com.tr | Blog’da yayınlanan diğer yazılar ise şöyle:

Ruhsatsız ve Kaçak Yapılara Ağır Cezalar Geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ruhsatsız ve kaçak yapılara ağır cezalar uygulamaya hazırlanıyor. İmar Kanunu’nda yapılacak düzenlemeler ile artık ruhsata aykırı yapıları yıktırmayanlara emlak vergisine esas bina değeri ile belirlenen rayiç değer ortalamasının yüzde 5’i ile 10’u arasında cezai işlem uygulanacak.

Kurban Bayramı’nda Tatil Kaç Gün?

Bankalar  tek tek bayram kredilerini müşterilerine duyuradursun Bakanlar Kurulu sonrası tatil konusuyla ilgili açıklama yapan Bülent Arınç uzun tatil planları olanların yüzünü güldürdü. Peki tatil kaç gün?

Mahallenizdeki Konut Fiyatlarını Öğrenmek İstemez misiniz?

Türkiye’deki konut ve kredi sektörünün nabzını tutan ve tüketicilerle en uygun kredi tekliflerini tek bir adres üzerinde buluşturan Konutkredisi.com.tr, gayrimenkul sektörü ile ilgili derinlikli  ve analitik bilgiler sunan Reidin ile iş birliği yaparak takipçilerine yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor. Şuanda test sürecinde olan uygulama ile yakın zamanda mahallenizdeki konut fiyatlarını öğrenebileceksiniz.

Ihtiyackredisi.com.tr Anlaşmalı Olduğu Bankalar Arasına Burgan Bank’ı da Kattı

En uygun krediye, en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlayan ihtiyackredisi.com.tr, anlaşmalı olduğu bankaların arasına Burgan Bank’ı da kattı. Artık ihtiyackredisi.com.tr ziyaretçileri Burgan Bank’ın sunduğu kampanyalardan yararlanabilecekler. Peki, bayram öncesi Burgan Bank’ın sunduğu kredi fırsatları neler?

[button link=”http://blog.konutkredisi.com.tr/wp-login.php?action=register” color=”teal”]Bloga Üye Ol[/button]

Diğer Haberler

Geçtiğimiz hafta Bakan Erdoğan Bayraktar, ABD Ticaret Odası Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Ticaret Daire Başkanı Myron Brillant  ve beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmenin ardından Bayraktar, İstanbul’a kurulacak 1.5 milyonluk yeni şehir ve kentsel dönüşümde kaynak sıkıntısının olmayacağını, bu süreçte uluslararası yatırımcıları  beklediklerini belirtti.  Bayraktar,  “Bizimle çalışan yatırımcıların başı tavana vurur” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm ve çevre konuları ile ilgili şikayet ve istekleri dinlediği Alo 181 Çağrı Merkezine 8 aylık dönemde 60 bin çağrı geldiğini açıkladı. Merkezin çok olumlu sonuçlar doğurduğu dile getirildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kurban Bayramı sonrası yatırımcılara yüzde 10 peşin 240 ay vadede, cazip ödeme koşullarıyla iş yeri ve konut satışı gerçekleştirecek. İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep, Samsun, Balıkesir ve Diyarbakır gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 32 ilde yer alan 148 iş yeri ve 22 konut, 23 Ekim 2013’te açık arttırma yöntemiyle alıcıya sunulacak.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir