Haftanın Özeti 23-29 Aralık

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Konutkredisi.com.tr-Blog kredi ve konut sektörünün nabzını tutmaya devam ediyor. 23-29 Aralık haftasında öne çıkan başlıklardan derlediğimiz bu yazımızda size 2013’ün son haftasının özetini yapacağız. Haftaya damgasını vuran Konutkredisi.com.tr’nin hazırlamış olduğu 2013 Yılının Kredi Bilançosu raporuydu. Kurucu ortaklarımızdan Onur Tekinturhan konu ve raporla alakalı BloombergHT’ye konuk oldu sektörle ilgili açıklamalarda bulundu. Kaçıranlar için programın görüntülerini bu hafta blogumuzda yayınlayacağız.

2013 Yılının Kredi Bilançosu

Konutkredisi.com.tr, 2013 yılının krediler açısından özetini çıkardı. Faiz değişimleri, kredi talep ve kullandırım oranlarının yanı sıra kredi büyüme hızının da analiz edildiği özette 2013 yılına dair çarpıcı sonuçlar ve 2014 beklentileri yer alıyor.

Konut Kredisinde Açılış ve Kapanış İşlemleri Hangi Adımlardan Oluşur?

Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken ve belki de akla en çok takılan süreç, açılış ve kapanış işlemleridir. İlk taksidin ne zaman yatırılacağı, son taksit ve kapanış işlelerinin hangi adımlardan oluştuğu tüketici için oldukça önemli bir konudur.

Tüketicinin Ödediği 15 Ücret ve Komisyon Kalktı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların müşterilerinden talep ettiği; ekstre ücreti, şifre bildirim ücreti, “borcu yoktur” yazısı ücreti gibi bir çok komisyonun iptali için düğmeye bastı. Bankaları bu ücretleri almamaya ikna eden BDDK, böylelikle 60 kalemde alınan ücret ve komisyonlara yönelik çalışmaların da sonuna gelmiş oldu.

Bankalar Kredi Başvurunuzu Nasıl Değerlendiriyor?

Tüketici konut kredisini hangi bankadan kullanacağına karar verdikten sonra ihtiyacı olan tutar ve vade için kredi başvurusunda bulunur. Başvuru süreci bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte gerekli belgelerin hazır olması durumunda, genellikle aynı gün içerisinde tamamlanabilen bir işlemdir.

23 Aralık Konut Kredisi Faiz Oranları

Güncel konut kredisi faiz oranlarını aktaracağımız bu yazıda en dikkat çeken başlık, Konutkredisi.com.tr’nin yılbaşı fırsatı. 10 yıl ve altındaki vadelerde %0,77’ye kadar faiz oranı imkanı sunan kampanya, yeni yılda kendi evinizde oturmanızı sağlaycak.

23 Aralık İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Hem acil nakit ihtiyaçlarınız hem de tatil planlarınız için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredilerinde Aralık ayı ile birlikte yılbaşı kampanyaları öne çıkmaya başladı. Fibabanka ve Garanti Bankası özel yılbaşı fırsatlarıyla müşterilerinin karşısına çıkarken, Burganbank ve Bankpozitif masrafsız kredi seçenekleri göze çarpıyor. ING Bank’ın ihtiyackredisi.com.tr müşterilerine özel sunduğu düşük faiz oranlı kredi teklifi ise öne çıkan bir diğer alternatif.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir