Haftanın Özeti 30 Aralık – 05 Ocak

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Konutkredisi.com.tr | Blog, her hafta olduğu gibi bu hafta da sizlere kredi ve konut sektöründeki güncel gelişmeleri sunmaya devam ediyor. Yeni yıla girdiğimiz bu hafta en çok takip edilen konu tabiki yeni yıldaki faiz oranlarının durumu ve geleceği oldu. Onur Tekinturhan, Bloomberg HT kanalında Finans Merkezi programına konuk olurken, 2013 yılının özetini çıkardı ve 2014’e dair ipuçları verdi. İişte 2014’ün ilk haftasının özeti:

Konut Kredisinde Ortak Tapu İşlemleri

Konut kredilerinde tapu işlemleri oldukça merak edilen, sorulan konuların başında geliyor. En sık karşılaştığımız soru ise ortak tapu işlemleri. Öncelikle krediye uygun bir konutun tapusunun birden fazla kişi adına çeşitli oranlamalar ile paylaştırabileceğini belirtmek gerekir. Gerçekleşen bu işlem, ortak tapu olarak nitelendirilir.

Konut ve İhtiyaç Kredilerinin Düşük Tutarlarda Karşılaştırılması

Hayallerindeki eve ulaşmada düşük tutarlara ihtiyacı olan kullanıcılarımız, en büyük sorunu çekeceği krediyekarar verirken yaşıyor. Hangi kredi türünün daha avantajlı olduğunu bilemediği için de aldığı kararlar sonucunda bazen zarar edebiliyorlar. Konutkredisi.com.tr | Blog olarak sizin için örnek bir hesaplama yaparak hangi kredi türünün daha avantajlı olduğunu açıklamaya çalıştık.

Kullanıcı Yorumları- Yalçın Özkan

Konutkredisi.com.tr her geçen gün daha büyük kitlelere ulaşıyor ve daha çok kişiye hizmet veriyor. Kullanıcıların hepsi, tüm süreçlerden memnun kalırken çevrelerine tavsiye etmeyi de unutmuyor ve internetteki mecralarımıza yorum bırakıyor. Konutkredisi.com.tr ekibi olarak biz de bu kullanıcı yorumlarını sizlerle bir video program olarak paylaşmaya karar verdik ve işe koyulduk. İlk yorum videomuz Yalçın Özkan’dan.

Kredi Kartlarına 9 Ay Sınırlaması Kesinleşti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun geçtiğimiz ay duyurduğu yönetmelik taslağı hayata geçirildi. 27 Kasım tarihinde haberini yaptığımız üzere banka kartları ve kredi kartları taksitleri artık 9 ayı geçemeyecek. 1 Şubat’tan itibaren uygulamaya başlanacak yönetmelik 2013’ün son gününde Resmi Gazete’de yayınlandı.


Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir