Halkbank Konut Kredisi Kampanyaları ve Faiz Oranları

“Ev sahibi olmanın en kestirme yolu” sloganı ile düzenlenen Halk Bankası konut kredisi kampanyası ile sizde hayallerinizi süsleyen evi çok daha avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Diğer bankaların konut kredisi kampanyaları ile karşılaştırıldığında çok daha cazip koşullar altında kredi kullandırdığı daha açık şekilde görülen Halk Bankası 120 ay vadeli konut kredisi paketleri sunmaktadır. Şu anda Halk Bankası tarafından düzenlenen 3 adet konut kredisi kampanyası bulunmaktadır.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası

Taşınma dönemi oldukça masraflı bir dönemdir ve bu dönemde yeni ev tadilatları, taşınma giderleri ve eşya yenileme masrafları gibi çok sayıda ödeme yapılması gerekir. Yaşadığınız bu sıkıntılı dönemde birde konut kredisi ödemesi ile uğraşmak istemiyorsanız 3 ay ertelemeli konut kredisi kampanyası düzenleyen Halk Bankası hesaplı evim konut kredisi paketini kullanabilirsiniz.

Bu kredi paketinde Halk Bankası Bordro 24 müşterilerinin yanı sıra emeklilere özel konut kredisi faiz oranları seçenekleri de sunulmaktadır. Aşağıda yer alan Halk Bankası konut kredisi faiz oranları yanında yer alan yıldızlı faiz oranları bordo 24 ve emeklilere özel olarak uygulanan faiz oranlarıdır. Kredi paketinden yararlanan kişilerin Halk Bankası konut kredisi dosya masrafı olarak binde 5 oranında kesinti yapılmakta olup buna ek olarak Halk Bankası konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 650 lira, konut kredisi ipotek tesis ücreti olarak 155,76 lira tahsil edilmektedir.

Halk Bankası Canım Evim Konut Kredisi Kampanyası

Cazip konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen kişilere hitap eden Halkbank canım evim konut kredisi kampanyasıyla banka aynı zamanda 180 ay vadeli konut kredisi kullanılmasına izin veriliyor. Daha uzun vadeli kredi kullanarak aylık konut kredisi ödemelerini düşürmek isteyen kişilere hitap eden kredi paketinde konut kredisi faiz oranları yüzde 1,22 seviyesinden başlıyor ve yüzde 1,27 seviyesine kadar yükseliyor.

Konut Kredisinde Evin Hepsine Kredi Çıkaran Bankalar

Artan Ödemeli ( Taksitli) Konut Kredisi Nedir Nasıl Alınır ?

Bu paketten yararlanarak kredi kullanan kişilerin Halkbank konut kredisi dosya masrafı olarak 500 lira ödemeleri gerekirken konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 650 lira ve konut kredisi ipotek tesis ücreti olarak 155,76 lira alınmaktadır. Kredi kullanmak isteyen kişilerin bankaca aranılan konut kredisi kullanma şartları için uygun olmaları gerekirken başvurusu onaylanan kişilerin konut kredisi kullanımı yaklaşık 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Canım Evim Konut Kredisi
Örnek Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı Aylık (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer* Masraflar Yıllık Toplam Maliyet** Oranı (%)
100.000 120 ay 1,22 500 1.591 806 16,0582
180 ay 1,27 1.416 16,6634

 

Halkbank Dost Konut Kredisi Kampanyası

Başka bankalardan konut kredisi kullanan ancak daha sonra kullanmış olduğu bu krediyi Halk Bankası şubelerine taşımaya karar veren kişilere özel olarak düzenlenen Halk Bankası Dost konut kredisi kampanyası masrafsız konut kredisi kullanımına izin vermektedir. Halkbank masrafsız konut kredisi paketinde 180 ay vadeli konut kredisi kullandırılmakta olup konut kredisi transfer faiz oranı olarak yüzde 1,22 ile yüzde 1,27 arasında değişen faiz oranı seçenekleri sunulmaktadır.

Örnek Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı Aylık (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Diğer Masraflar (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
100.000 TL 120 ay %1,22 0TL 1.591 806TL 15,9060
180 ay %1,27 1.416 16,5429

 

Kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin daha önce başka bankalardan kullanmış oldukları konut kredisi paketlerini konut kredisi transferi için Halkbank şubelerine taşıma talebinde bulunmaları yeterlidir. Yapılacak olan konut kredisi transfer işleminden konut kredisi dosya masrafı talep edilmemekle beraber konut kredisi ekspertiz ücreti ve konut kredisi ipotek tesis ücreti olarak 806 lira masraf talebinde bulunulmaktadır.

Halk Bankası Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Halk Bankası konut kredisi paketinde aylık ödenmesi gereken taksit tutarının öğrenilebilmesi için kredi hesaplama işlemini yapmanız yeterlidir. Konut kredisi hesaplama işlemini Halk Bankası şubeleri üzerinden şahsen başvuruda bulunarak yapabileceğiniz gibi Halk Bankası internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz kredi hesaplama makinesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bu hesaplama sayesinde kullanmak istediğiniz toplam konut kredisi tutarı için ödemeniz gereken aylık taksit tutarını öğrenebilir, buna göre kredi başvuru sürecinizi şekillendirerek konut kredisi onayı alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir