Hesapkurdu; 10-16 Şubat Konut Kredisi Sektör Özeti

Kredi sektöründe geçen hafta yayınlanan yeni yönetmelikler ve raporlar ses getirdi. Bakanlık şehit aileleri için faizsiz konut kredisi yönetmeliğini duyururken BDDK’dan açıklanana raporda taksitli satışlarda düşüş yaşandığı belirtildi.

Hesapkurdu.com sizin için 10-16 Şubat haftasının öne çıkan başlıklarını özetledi, işte başlıklar:

Faizler Yükselirken Emlak Ofisleri Ne Yapmalı?

Merkez Bankasının faiz artırımı kararından sonra piyasaların etkilenmesi ve buna bağlı dalgalanmalar devam ediyor. Bu karardan etkilenen kredilerde de yeni faiz oranları belirleniyor. Neredeyse her gün faiz değişikliğinin gerçekleştiği konut ve ihtiyaç kredisinde oranlar yükselirken tüketicinin ne yapacağı ise merak konusu.

Konut Alımında Dikkat Etmeniz Gereken Adımlar

Konut alımı ve konut kredisi süreçleri karmaşık ve kapsamlı aşamalardan oluşur. Bu süreçte mutlaka uzman bir danışmandan destek almanız kredinizin sonuçlanması ihtimalini arttıracaktır. İstediğiniz niteliklerde bir evi bütçenize göre bir bedele almak, çeşitli aşamalara dikkat etmek ile mümkündür. (Konut alırken dikkat etmeniz gereken kurallar hakkında daha detaylı bilgiye “Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Altın Kural” yazısı ile ulaşabilirsiniz.)

Faizsiz Konut Kredisi Resmileşti

Faizsiz konut kredisi yönetmeliği ile ilgi 10.01.2014 tarihinde yaptığımız haber göre 2014 yılı için faizsiz konut kredisi tutarı 79.000 TL olarak belirlenmişti. Toplu Konut Fonundan Şehit Ailelerine, Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlere açılan bu kredi için Başbakanlık’tan onay bekleniyordu. Onay geldi ve kanun resmileşti.

Taksitli Satışlarda Düşüş Yaşandı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) kredi kartına taksit sınırlamasının ardından açıklanan ilk veriler kredi kartına taksitle satışların bıçak gibi kesildiğini ortaya çıkardı.

Ev almak günümüz koşullarında artık çok daha zor bir duruma gelmeye başladı. Kendi evinizi almanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Hesapkurdu.com bu yöntemleri sizler için “Evinizi Peşin mi  Yoksa Kredi ile Almak mı Mantıklı?” yazısında derledi.

10 Şubat Haftasında En Uygun Faiz Oranı %1,01’di

10 Şubat itibariyle Hesapkurdu kullanıcılarına özel 100.000 TL değerindeki bir kredinin 10 yıl vadede en iyi faiz oranı %1,01 olarak gerçekleşirken İstanbul’da oturanlar için bu oran %0,99’a düşüyor.

10 Şubat Haftasında %0,89 Faiz Oranıyla En Uygun İhtiyaç Kredisi

Anlaşmalı olduğu banka sayısını her geçen gün arttıran Hesapkurdu ziyaretçilerine daha çok alternatif teklif sunmaya devam ediyor. Bütçenize en uygun konut kredi tekliflerini görüntülemek ve karşılaştırma yapmak için yapmanız gereken www.hesapkurdu.com sayfasını ziyaret etmek.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir