Hesapkurdu, 17-23 Mart Kredi Sektör Özeti

uzman-danisman

Blog.konutkredisi.com.tr, geçtiğimiz hafta yayınladığı üç rehber, bir rapor ve güncel faiz oranları yazılarıyla sizleri aydınlatmaya devam ediyor. İçeriklerimizden ve özel makalelerimizden faydalanmak isterseniz yazımızın sonundaki e-bülten formumuzu doldurarak bize ücretsiz üye olabilirsiniz. İşte 17-23 Mart haftasının özeti:

Konut Kredisi Sürecinizde Uzman Mortgage Danışmanlarının Faydaları

Konut kredisi oldukça karmaşık ve dikkat edilmesi gereken birçok unsurun barındığı süreçlere sahiptir. Atacağınız her adımın doğru olması size avantajlı kılarken, alacağınız yanlış bir karar kredinizi kullanırken zararlı çıkmanıza veya borçlanmanıza neden olabilir. Birden fazla sorunla aynı anda bahsetmek hem size hem de yakınlarınızı yoracağından uzman bir danışmandan yardım talep etmek atılması gereken en mantıklı adım olacaktır. Peki uzman mortgage danışmanının size ne gibi faydaları olur?

Ekspertiz Raporunda Neler Var, Nelere Dikkat Etmeli?

Bir ekspertiz süreci iki aşamadan oluşmaktadır. Hazırlık Aşaması ve Rapor Aşaması. Hazırlık aşamasında eksper evin değerini belirleyebilmek için bir çok etkeni göz önünde bulundururken son aşamasında da bu değerlendirdiği unsurlara göre bir rapor hazırlamaktadır. Konut kredisi kullanırken alacağınız evin ekspertiz işlemi SPK lisanslı eksperler tarafından yapılmalıdır. Ekspertiz işlemleri hakkında detaylı bilgiye “Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Etmelisiniz?” yazısı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Mart Ayında Tüketici Kredi Hacmi Artış Gösterdi

Tüketici Kredileri, BDDK’nın 7 Mart kredi verilerine göre haftalık %0,08 oranında arttı. Hacimdeki bu artışın değeri 187 Milyon TL olarak gerçekleşti. Hesapkurdu’nun yapmış olduğu analize göre; 21 Şubat’ta bir hafta içerisinde %0,35 oranında gerileyen tüketici kredisi hacmi, 28 Şubat’ta yüzde %0,12 oranında artmıştı. 7 Mart sonuçlarına göre ise artışın devam ettiği görüldü. Öte yandan artış oranı az da olsa tüketici kredilerinde hacim 239 milyar 508 milyona ulaştı.

Konut Kredisinde Aylık Gelir Durumu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Aylık geliriniz konut kredisi sürecinizi etkileyecek ilk faktörlerin başında geliyor. Kazandığınız gelir ve bu gelirin ödeyeceğiniz taksitlere oranı ise belirleyici nokta. Konut kredisi kullanarak hayalindeki eve ulaşmak isteyen tüketicilerin bu durumda bilmesi gereken bazı önemli başlıklar bulunuyor. (Kirada oturmak yerine ev sahibi olabilirsiniz. “Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün mü” yazımız aracılığıyla detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.)


Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir