Hesapkurdu, 9-16 Mart Kredi Sektör Özeti

haftanin-ozeti

Konutkredisi.com.tr | Blog okuyucularının her hafta kredi sektörünün nabzını tutabildiği özet yazımızla karşınızdayız. Geçtiğimiz hafta blogumuzda kredi süreçlerine dair 1 rehber yayınlarken, güncel olarak takip edebileceğiniz faiz oranları yazılarımızı da eksik etmedik. Bunun dışında bizden bir haberi de aşağıda bulabilirsiniz. 9-16 Mart haftasında öne çıkan başlıkları ise bu yazıda sizin için derledik.

Konut Kredisinde Orta ve Uzun Vadede Faiz Oranları Değişmedi

Hesapkurdu en uygun kredi teklifleriyle hazırlanan güncel konut kredisi faiz oranları serimizde bu hafta oranlarda bir artış olmadığını görüyoruz. %1,03 seviyesinde başlanan haftada artışın uzun vadeli konut kredilerinde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Evinizi satmak istediğiniz zaman ödeyeceğiniz vergi miktarını, Hesapkurdu.com’da bulunan “Gayrimenkul Değer Artış Kazancı Vergisi Hesaplama” aracı ile anında öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisinde 9 Ay  Vadeye %1,27 Faiz Oranı Fırsatı

10 bin lira kredi kullanmak isteyen bir tüketici için 9 ay vadede en iyi faiz oranı %1,27 iken bir yılda geri ödeme yapmak isteyenler için bu oran değişmiyor. Burgan Bank tarafından 9 ve 12 aylarda sabit tutulan oranlar Mart ayına tüketiciler için fırsatlarla beraber giriyor.

İhtiyaç kredinizi erken ödemek istediğiniz durumlarda faiz indirimi cezası ya da indirimi ödeyecek misiniz? Sorunun cevabını Hesapkurdu’nda yer alan “İhtiyaç Kredisi Erken Ödeme İndirimi” yazısında bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Borcunuzu Ödeme Zorluğu Çekiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Konut kredisi vadesi uzun olan ve düzenli ödemeler gerektiren bir kredi türüdür. Krediyi kullanmaya başlamadan önce mutlaka gelir durumunuzu, ödeme yapınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ödemeleriniz gecikebilir ya da bir takım gelir sorunları yüzünden ödemelerinizi tamamen yapamayacak hale gelebilirsiniz. Çeşitli aksaklıkları göz önüne alınarak hazırlanacak bir ödeme planı ile hem bütçenizi hem kredinizi rahat ettirebilirsiniz. Ancak diyelim ki kredinizi gecikmeli ödüyor ya da artık ödeyemiyorsunuz, Konutkredisi.com.t | Blog olarak size bu durumdan çıkmanın çözüm yollarını sıraladık.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir