Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalara Akbank’da Katıldı

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge bir yıldır süren hazırlıkları sonucunda kentsel dönüşüm kredisi kullandırmaya başlayacaklarını belirtti.  Özellikle projelerin uygulanmaya başlandığı bahar aylarında yoğun talep beklendiklerini ifade eden Tözge, Kentsel Dönüşüm kredisi ile ilgili Akbank şubeleri yanında internet ve telefon üzerinden de bilgi alınabileceğini belirtti.

Kat maliklerini Akbank şubelerine davet eden Tözge, “Şubelerimize ve çağrı merkezimize gelen taleplerden, kentsel dönüşüm konusunun öneminin gün geçtikçe çok daha fazla sayıda kişi ve kurum tarafından farkedildiğini görebiliyoruz. Bu konuda müşterilerimizi doğru bilgilendirebilmek ve sağlıklı kredi çözümleri sunabilmek için Kentsel Dönüşüm kredi ürünlerimizi hazırladık. Bu krediler konusunda şubelerimiz ve bölge müdürlüklerimizdeki arkadaşlarımızı bir dizi eğitimle donanımlı hale getirdik. Geniş şube ağımız ile Türkiye’nin her yerinde Kentsel Dönüşüm kredi ürünlerimizi müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Riskli bina malikleri bundan böyle konut yapımında kullanılacak krediler için bakanlıkça sağlanan %4 oranında devlet desteğinden Kentsel Dönüşüm Akbank Konut Kredisi kullanarak yararlanabilecekleri bilgisini verdi.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir