Kira Getirisini Artırırken Tasarruf Yapın

kira-tasarruf

Gayrimenkulünüzü yenilemek ve temizlemek sırasında karşınıza çıkan maliyet, kira getirinizi etkileyecek önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle size kira getirinizi yükseltirken oluşacak maliyetleri küçültmek adına bir kaç ip ucu sunuyoruz.

1. Evinize yuva gözüyle değil yatırım gözüyle bakın.

Yenileme işlemini uç noktalara taşımayın. “Gayrimenkul kullanış konusunda ne kadar detaylı özellik taşırsa kira getirisi o kadar yüksek olur.” bakış açısı sağlıklı bir düşünce değildir. Kiracınız çok şık tasarım ve kullanışlı olan evinize sizin gibi bakmayacaktır. Kiracıların genel düşüncesi, kiralanan emlağın “geçici” olduğudur. Önemli olan gayrimenkulün davetkar ve yaşanabilir olmasıdır.

Düşük taksitler ile kira öder gibi ev sahibi olabileceğinizi biliyor muydunuz? hesapkurdu.com’da yer alan “Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün mü?” yazımız aracılığıyla detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

2.Dekorasyonun Son Şekline Karar Vermeden, Yenilemeye Başlamayın

Kiracıların yarattıkları sorunlardan biri olan bu durumda, gömme dolapların halıflekslerin dekorasyonun değiştirilmesi amaçlı sökülmesi durumu söz konusudur. Bu durumda yaptığınız yenilemenin maliyetine ek maliyetler karşınıza çıkacaktır.

Evin mimari yapısını beğenen kiracının yenileme sırasında fikrini almanız, sizi yüklü bir maliyetten kurtaracaktır.

4. Banyo ve Mutfağa daha çok önem verin.

Evin en fazla dikkat çeken ve kira bedelini kiracıya kabul ettiren bölümü mutfak ve banyodur. Bu bölümlerde yaptığınız en ufak değişiklik ya da yenilik, kira bedeline %80 artış sağlayacaktır.

5. Tadilat Sonrası Temizlik

Potansiyel kiracılarınızın emlak sitelerinde gördüğü ilanınızdaki kira bedeli – temiz ev fotoğrafı, gayrimenkulünüzü kiralama sürecini başlatan kararı vermesini sağlar. Bu durumda sonlandırdığınız tadilatın izlerini ortadan kaldırmanız gerekir. Harfiyat çuvalları, kullanılmış boya kutuları gibi şeyler, sizi özensiz bir ev sahibi gibi gösterebilir.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir