Konut Kredilerindeki Faiz Oranlarının Artışı Devam Edecek

Haziran ay içerisinde 0,60 seviyelerinde olan konut kredi faiz oranları FED’in açıklamalarıyla beraber yükselişe geçti. Uzmanlar bu yükseliş trendinin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini belirtiyor.

Amerikan para politikasının değişmesinden sonra dünya genelinde ekonomik dalgalanmalar yaşandı. Türkiye’de de ticari ve bireysel kredilerde faiz artışı oldu.  Buna paralel olarak konuta olan talebin kaybedilmemesi için ev fiyatlarında düşüş olduğu görülüyor. Piyasada denge getirmeyi amaçlayan bu stratejinin şimdilik başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Konutkredisi.com.tr verilerine göre konut kredileri ortalamada 0.67 seviyelerine gerileyerek dip yapmıştı. Bu durum kredi transferi ve yeniden yapılandırmalarda patlama yaşanmasına sebep olmuştu. Oranlardaki yükselişle  birlikte transfer oranlarındaki artış da durmuş oldu.

Aşağıda 15 Ağustos itibariyle konutkredisi.com.tr’ye özel, en uygun faiz oranlarını görebilirsiniz:

Vade Aylık Taksit Aylık Faiz Oranı
5 Yıl 2.087,50 TL %0,77
10 Yıl 1.279,78 TL %0,77
15 Yıl 1.086,87 TL %0,85
20 Yıl 986,32 TL %0,86

Konutkredisi.com.tr uzman danışmanları uyarıyor!

Önümüzdeki dönemlerde konut kredisi faizlerinde düşüş yerine artışın devam etmesini bekleniyor. Konutkredisi.com.tr uzmanları, bu durum göz önünde bulundurulursa ev ihtiyacını karşılamak için kredi kullanacakların ellerini çabuk tutmaları gerektiğini söylerken yatırım amaçlı ev alacaklar için ise eskisi kadar avantajlı bir ortamın olmadığını belirtiyor.

En uygun konut kredi faiz oranlarına ulaşmak ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

 [button link=”http://www.konutkredisi.com.tr/”]Hemen Başvurun![/button]

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir