Konut Kredinize Hala Yüksek Aylık Taksitler mi Ödüyorsunuz?

Kredi Transferi İle Binlerce Lira Kar Edin

Konut kredisi faizleri geçtiğimiz 2012 yılbaşına göre yaklaşık %40 oranında düştü. 2012 Ocak ayında 10 yıl vade ile 100 bin TL konut kredisi kullanan bir kişi yaklaşık 1.580 TL aylik taksit öderken, bugün aynı kredinin aylık taksiti 1.235 TL’ye kadar düşmüş durumda. İki kredi arasındaki toplam geri ödeme farkı ise 10 yılda 40 bin TL’yi aşıyor.  Yani geçtiğimiz yıl Ocak ayında kredi kullanan bir kişi, bugün kredisini en iyi koşullarla transfer ettiği takdirde binlerce lira zarardan kurtulmuş oluyor.

Hesap Yaparken Tüm Masrafları Dikkate Almak Çok Önemli

Kredi transferi(refinansman) yaparken kapanan ve yeni açılacak kredinin masraflarının hesaba katılması çok önemli. Kapanan kredi için ödenecek %2’ye kadar erken kapama cezası, yeni açılacak kredi için ise dosya masrafı, ekspertiz ücreti vb. gibi masrafların hesaba katılıp gerçek karın doğru bir şekilde hesaplanması gerekiyor. Aksi halde faiz oranı düşüşünden dolayı kar edeceğini düşünen kişi masrafların hesaba katılmamasından dolayı zararlı çıkabiliyor. Refinansmanın tüketiciye sağladığı bir kolaylık da yeni açılacak kredi masraflarının kredinin geri ödemelerine dâhil edilebilmesi. Böylece tüketici kredi transferi sırasında ek masraf ödeme durumundan kurtulabiliyor.

Konut kredisi kullanım sürecinizde karşılaşabileceğiniz masraflarınız için hesapkurdu.com’daki “Kredi Hesaplama Araçları” ile tapu harcınızı, dosya masrafınızı, gayrimenkul kira vergisini, kredi tutarınızı anında hesaplayabilirsiniz.

Kar-Zarar Hesabı Yapmak Artık Çok Kolay

Tüketicinin refinansman hesaplaması yapması çok basit hale geldi. Artık tüketiciler krediyi transfer ettiklerinde kar edip etmeyeceklerini Konutkredisi.com.tr web sitesinde anında hesaplayabiliyorlar. Refinansman seçeneği ile ilerlemek isteyen tüketicilere sunulan kar zarar hesabı sayesinde güncel kredi koşullarında ne kadar kazançlı çıkacağını gören tüketici kendisi için en avantajlı transferi doğru zamanda gerçekleştirebiliyor. Kar edebileceğini görüp başvurmak isteyen tüketicilere, uzman mortgage danışmanları detaylı bilgilendirme, banka seçimi, süreç yönetimi ve takip hizmetlerini tamamen ücretsiz şekilde sunuyorlar.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir