Konut Kredisi Alırken Banka Banka Gezmek Yerine İşin Uzmanına Başvurmak


kentsel dönüşüm1. Konut kredisini gerçek uzmanından almak gerekir

   Banka Şubesi       

Banka şubesinde çalışan personel onlarca farklı ürünü satmak için eğitim alır ve çoğu zaman her ürün için sadece en çok talep edilen bir veya iki seçeneği gerçek anlamda öğrenir. Şube personeli çoğunlukla konut kredisi üzerine uzmanlaşmadığı için ziyaret ettiğiniz şubede sizin ihtiyacınıza en uygun konut kredisi çözümünü oluşturabilecek birine rastlamanız zordur.

   Konut Kredisi Danışmanı 

Uzman konut kredisi danışmanı, konut kredisi ve ilgili ürünler hakkında en doğru yönlendirmeyi yapmak üzere eğitim alır. Konut kredileri ile alakalı tüm ürünlere ve detaylara hakimdir. İhtiyacınıza en uygun konut kredisi şartları konusunda size alabileceğiniz en doğru bilgiliyi sunar.

2. Kredilerin tüm özellikleri karşılaştırmadan konut kredisi alınmamalıdır

   Banka Şubesi

Banka şubelerinden konut kredisi bilgisi alırken her banka size kendi ürünü ile ilgili avantajlı olan detayları anlatacak, kalan kısımları sorarak ortaya çıkarmanız gerekecektir. Bankaların konut kredisi ürünleri çoğunlukla karşılaştırmanıza izin vermeyecek şekilde sunulur. Faizleri düşük görünen ürünler diğer masraflarla faizi yüksek görünenlerden daha pahalıya gelebilir.  Ekspertiz, sigorta gibi ek maliyetler ve bankanın rutin yıllık hizmet masrafları dışarıda kalarak konut kredisi karşılaştırma sürecinizi zorlaştıracaktır.

   Konut Kredisi Danışmanı

Bankalardan tamamen bağımsız olan konut kredisi danışmanı size belli bir bankanın değil, tüm bankaların en güncel, tüm masraf ve sigortalar dâhil fiyatlamalarını sunar. Böylece sadece bir kişiyle görüşerek aslında tüm bankaların en detaylı ürün karşılaştırmasını yapmış olursunuz.

3. Kredilerle ilgili maliyet dışındaki bilgiler çok kritik olabilir

   Banka Şubesi

Bankalarla konuşarak konut kredisi şartlarını öğrenebilirsiniz, ancak sürecinin ne kadar hızlı tamamlanacağını, ne derece kaliteli bir hizmet alacağınızı, konutun ekspertiz değeri veya sizin kredibiliteniz konusunda esnekliklerini anlamanız çok zor olacaktır. Bunları öğrenmek için ilgili bankadan konut kredisi kullanmış pek çok müşteri ile görüşmeniz ve bilgi almanız gerekir.

   Konut Kredisi Danışmanı

Konut kredisi danışmanı tüm bankaların süreçleri konusunda tecrübeli olduğu için, sizin durumunuza göre en uygun bankayı bilir ve sizi en doğru bankayla buluşturur. Daha sonra süreç boyunca sizi takip ederek ekspertiz, tapu gibi konularda yaşanabilecek olası sıkıntılarınızı çözer.

4. Daha az tanınan bankaların sunduklarını görmeden karar verilmemelidir

   Banka Şubesi

Konut kredisi araştırma sürecini birden fazla banka ile görüşmeyi planlayan pek çok kişi aklına ilk gelen bir iki bankaya giderek konut kredileri hakkında bilgi alır. Hâlbuki daha az tanıdığınız bankaların özel hizmet programları, size tanıyabileceği esneklikler veya dönemsel fiyat promosyonları konut kredisi ihtiyaçlarınızı çok daha uygun bir şekilde karşılayabilir

   Konut Kredisi Danışmanı

Konut kredisi danışmanı sizinle özel olarak görüşür ve gelir durumunuz, meslek grubunuz, geçmiş ödemeleriniz gibi birçok bilginizi alır. Böylece sizin farkında olmadığınız size özel fiyatlandırma yapabilecek bankalar hakkında size bilgi verip isteğiniz doğrultusunda yönlendirmenizi yapar.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir