Konut Kredisi Sürecinizde Uzman Mortgage Danışmanlarının Faydaları

uzman-danisman

Konut kredisi oldukça karmaşık ve dikkat edilmesi gereken bir çok unsurun barındığı süreçlere sahiptir. Atacağınız her adımın doğru olması size avantajlı kılarken, alacağınız yanlış bir karar kredinizi kullanırken zararlı çıkmanıza veya borçlanmanıza neden olabilir. Birden fazla sorunla aynı anda bahsetmek hem size hem de yakınlarınızı yoracağından uzman bir danışmandan yardım talep etmek atılması gereken en mantıklı adım olacaktır. Peki uzman mortgage danışmanının size ne gibi faydaları olur?

Başvuru Aşamasında Doğru Karar

Talebiniz, gelir ve gider bilgileriniz detaylandırılır, başvurunuz baştan doğru şekilde hazırlanarak, ret ihtimali yaklaşık 4 kat azalır. Sizin için piyasadaki en avantajlı fiyatlar tespit edilir, nerede duracağınızı bilmediğiniz anlamsız bir pazarlık sürecine gerek kalmaz. Üstelik bankalar bu hizmet için kredi üzerine ek bir ücret yansıtmazlar. İstisnai bir durumunuz varsa sadece buna cevap verebilecek bankalar arasında seçim yaparsınız, onlarca bankaya başvuru yapıp kredi skorunuzu aşağı çekmemiş, kredi kullanma ihtimalinizi düşürmemiş olursunuz.

Ev alma sürecinizde krediniz ile ilgili karşılaşabileceğiniz sorunları daha kolay çözebilmek için, “Konut Kredisi Başvurunuz Neden Reddedildi?” yazımızdan destek alabilirsiniz.

Kredi Sürecinde Danışabileceğiniz Uzman Bir Görüş

Mortgage danışmanınız kredi süreci boyuna sizin yanınızda olacaktır. Karşılaştığınız her sorunda sizinle ilgilenecek ve sorunlarınızı en az zararla atlatmanızı sağlarken avantajlı durumlar için de sizi bilgilendirecektir. Danışmanınız sizin adınıza bankayla görüşme yetkisiyle donatılır. Bu uzman birinin bankayla yaşayabileceğiniz olası sorunları daha hızlı çözmesi anlamına gelmektedir. Öte yandan ekspertiz raporunda sorun çıkması durumunda konut kredisi danışmanınızla birlikte değerlendirir ve çözüm üretebilirsiniz. Diyelim ki başka bir banka ile ilerlemek istediniz. Bütün süreç kaldığınız yerden devam eder, sıfırdan başlamak zorunda kalmazsınız.

BDDK Tarafından Denetlenir, Süreçler Şeffaftır

Kredi danışmanlık hizmetleri BDDK tarafından yayınlanan yönetmelikler doğrultusunda bankalarla imzalanan hizmet sözleşmeleri ile sunulmakta ve denetlenmektedir. Bu sebeple tüm süreç şeffaf ve açık bir şekilde yürütülür, kontrol sizde olur.

Hesapkurdu, internette bulabileceğiniz en uygun konut kredisi tekliflerini sizlerle buluşturur. www.hesapkurdu.com yapacağınız kredi başvurusu sonrası, banka ve müşteri özelinde internette sunulandan daha uygun oranlarda kredi teklifi alabilmek mümkün olabilir.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir