Konut Kredisi Taksitlerini Düşürme Yöntemleri

konutkredisiGerek ev sahipleri, gerekse bankalar tarafından yapılan yeni planlamalar sayesinde konut kredisi çekmek ve kredi ödemek gün geçtikçe kolaylaşıyor. Taksit ödemelerinin düşmesi de elbette kredi alan kişilerin maliyetini düşürecektir. Erken ödeme, faiz ödeme, yükselen ödeme, yeniden yapılandırma yollarını izleyerek maliyet oranlarınızı düşürebilmeniz mümkün. Taksitleri sabit tutup vadeleri kısaltmak veya vadeleri uzatmak suretiyle taksitleri kısaltmak da uygulanacak yöntemler arasında yer alıyor. Bu sayede kredi alımlarını avantaja çevirerek iyi bir yatırım yapabilir ve geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

Bankaların Faiz Ödemelerine Dair

Bankaların faizde indirim yarışına girmesi de aslında kredi alımında avantaj sağlıyor. Kimi bankalar %0.95 üzerinden vade hesabı yaparken %0.88 ile daha düşük faiz uyguluyor. En fazla 360 aylık yapılan kredi ödemeleri 120 aya düştüğünde aylık %0.10 civarı bir faiz artışı söz konusu. Taksit düşürüp faizi biraz daha yüksek ödemek yıllık enflasyon oranlarından etkilenmeyeceğiniz anlamına geliyor. Aylık ödemeleri arttırmak ve kredi taksitlerini düşürmek maliyeti de %10 civarında düşürecek. Dilerseniz %20 daha düşük taksit oranlarıyla kredi ödemeleri yapabilir ve %20 düşük cezalı erken kredi ödemesi yapabilirsiniz. İsterseniz direkt olarak %2 erken ödeme cezasına razı gelerek üzerinizdeki faiz yükünü belli oranda azaltabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yeniden yapılandırma tekniği ile faiz düşüşlerini lehinize çevirebilirsiniz. Taksite ödenen miktar düşmeyip taksit sayısı düşerse kredi ödemelerine yönelik harcamalar düşer.

Ödeme Yönteminizi İyi Belirleyin

Bahsi geçen yöntemlerden olumlu netice almak için ödeme yönteminizi iyi seçmeniz ve iyi planlama yapmanızı öneriyoruz. Konut kredisi taksitlerini düşürme yöntemleri konusunda sitemizi inceleyerek bankalar arasındaki kredi farklılıklarını öğrenebilirsiniz. İsterseniz masrafları dahil tutarak, isterseniz de masrafları hariç tutarak hesaplama yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Konut kredisi sisteminden nasıl yararlanabilirim?

Kendiniz için uygun olan bankayı bulduktan sonra başvuru yapıp sözleşme imzalarsanız konut kredisi alım süreci sizin için başlamış olur.

  • İnşaat halindeki konutlar için kredi kullanabilir miyim?

Bankaların “İnşaat Tamamlama Kredisi” sayesinde tüketiciler yarım kalan inşaatın tamamlanması için kredi kullanabilmektedir. Ödemelerini düzenli olarak yapan ve konut sahibi olmak isteyen herkes konut kredisinden yararlanabilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir