Konutkredisi.com.tr Blog Sayfasına Hoşgeldiniz


Konutkredisi.com.tr LogoMerhabalar,

Konut kredisi pazarına yepyeni bir anlayış getiren Konutkredisi.com.tr’nin blogunda sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Lafı uzatmadan biraz mortgage ve mortgage brokerliğinin ne olduğundan bahsetmek istiyorum.  Mortgage kelimesinin kökü aslında pek de sevimli olmayan Fransızca mort (ölü, kapatma) ve Almanca gage (rehin) kelimelerinin birleşiminden meydana geliyor. Yani olay alacağınız konutun, karşılığı olan borcunuzun kapatılana kadar banka tarafından rehin tutulması. Konut kredisi hakkında en güncel ve detaylı bilgileri, çarpıcı analizleri ve sorularınıza cevapları bundan böyle bu sayfada bulabileceksiniz.

Türkiye konut kredisi kavramı ile 1990’ların başında tanışsa bile gerek faiz oranlarının yüksekliği, gerekse ilgili düzenlemelerin yapılmamış olması sebebiyle, yakın zamana kadar konut kredileri pek yaygın değildi. Mart 2007’de yürürlüğe giren mortgage yasasının getirdiği yenilikler, bankaların konuyla ilgili önündeki engelleri kaldırarak bu konudaki iştahlarını artırdı (Bu konuyu tüm detaylarıyla sonraki yazılarımda sizlerle paylaşacağım).

Piyasadaki bu gelişmelere rağmen ülkemizde birçok insan hala konu hakkında yeterli bilgiye sahip değil ve de en uygun krediye nasıl ulaşacağı hakkında bir fikri yok.  İşte burada mortgage brokerliği (konut kredisi danışmanlığı) kavramı ortaya çıkıyor. Gelişmiş ekonomilerde konut kredisi kullanımının çok önemli bir kısmı mortgage brokerleri üzerinden gerçekleşmekte. Türkiye’de ise Konutkredisi.com.tr’nin öncülük ettiği bu kavram, henüz yeni yeni gelişiyor.

Konut kredisi kullanmak çoğu insanın hayatı boyunca alacağı en önemli finansal kararlarından biri ve bu sebepten dolayı yanlış yönlendirmeler sonucu yaşayacağımız maddi kayıpların boyutları da çok büyük oluyor. Hala pek çok insan geçmişten süregelen alışkanlıklarla emlakçıların yönlendirmesiyle hareket ediyor ve büyük sıkıntılarla karşılaşıyor. Gelişmiş ülkelerdeki gibi böyle durumlarla karşılaşma riskini ortadan kaldıran ve konunun uzmanları ile size profesyonel, ücretsiz ve bağımsız danışmanlık veren bir kurum Türkiye’de yoktu.

Konutkredisi.com.tr olarak bu boşluğu doldurmayı hedefliyoruz. Uzman danışmanlarımız bize başvurunuz sonrasında sizi arayıp durumunuzu ve talebinizi daha iyi anlamaya çalışıyor. Bunun sonucunda size en uygun bankayı, oranları ve şartları sunuyor. Daha sonra süreç boyunca işlemlerinizi takip edip sorunlarınızı çözerek en uygun krediyi, en hızlı şekilde kullanmanızı sağlıyor.

İyi de bu hizmet nasıl ücretsiz sunulabilir ki diye düşündüğünüzün farkındayım. Konutkredisi.com.tr 15 ayrı bankayla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde gelirini bankalardan elde ediyor ve hiçbir bankayla organik bir bağı bulunmuyor. Bu sayede hem bağımsız hem de ücretsiz bir hizmet sunabiliyor.

Uzunca bir merhabanın ardından konut kredisiyle ilgili her şeyi bulabileceğiniz blogumuzun diğer yazılarında görüşmek üzere artık sizlere veda ediyorum.  Ev alırken zarar etmemek için bizi mutlaka takip edin. Görüşmek üzere.

Can Batur

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Adet Yorum