Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

kart-secimi

Kredi kartı kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sıralamıştık önceki yazılarımızda. Ancak kredi kartı kullanımı kadar önemli olan başka bir karar noktası daha var: Kredi Kartı Seçimi. Kredi kartı kullanarak bütçenizi kontrol etmek, ihtiyaçlarını karşılamak istiyorsanız, hangi kartın size daha uygun olduğunu mutlaka önceden araştırmalısınız. Bunun için blog.konutkredisi.com.tr olarak size rehber olabilecek bir seçim yazısı hazırladık.

Kredi Kartına İhtiyacınız Var mı?

Öncelikle kredi kartına ihtiyacınız gerçekten var mı diye karar vermelisiniz. Birçok nedeniniz olacaktır ancak bu nedenlerin kaçı sizi kart kullanmaya itiyor, bunları sıralamalısınız. Çünkü kredi kartı kullanımıyla beraber yeni bir bütçe yönetim dönemine gireceksiniz, bunun farkında olarak adımlarınızı atmalısınız. Aylık olarak bir bütçe planı çıkarmalı ve yapabileceğiniz ödeme tutarlarını belirlemeli, harcamalarınızı bu yönde gerçekleştirmelisiniz.

Kredi kartınızın minimum ödeme tutarını, kalan tutarınızın için ödeyeceğiniz faiz oranını Hesapkurdu.com’da bulunan “Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama” aracı ile hesaplayabilirsiniz.

Harcamalarınız Ne Türde?

Kart seçiminde önem vermeniz gereken bir diğer nokta ise harcamalarınızın ne türde olduğudur. Örneğin çok seyehat eden biriyseniz mil biriktiren kartlar sizin için daha avantajlı olacaktır ya da bir marketin sürekli olarak müşterisiyseniz o markete özel bir kart seçiminde bulunabilirsiniz. Böylelikle hem kredi kartı hem de sadakat kartını birleştirmiş market alışverişlerinizde özel indirim yakalama şansını elde etmiş olursunuz. Dolayısıyla herkesin tek tip kart kullanması yerine ihtiyaca göre kart seçimi yapması daha doğru olacaktır.

Kredi kartı aylık taksit tutarınızı ödememeniz durumunda ortaya çıkacak olan gecikme ve akdi faiz oranlarının ne kadar olacağını Hesapkurdu.com ile “Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama” aracını kullanarak, anında öğrenebilirsiniz.

Kart Seçerken Hesapkurdu.com’u Kullanın

Kredi kartı seçiminde tüm alternatifleri gözden geçirmelisiniz. Bankaların sunduğu şartları ne kadar iyi bilirseniz karar vermeniz de o kadar kolay olacaktır. Bunun için bankaları karşılaştırabileceğiniz online platformları kullanmaktan korkmayın. Yapacağınız online işlemlerde ayrıca kazanabileceğiniz özel kampanya ve hediyeler mevcuttur. Bu yüzden ekstra avantajlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Öte yandan kredi kartınızı seçiminden sonra da başvurunuzu internet üzerinden gerçekleştirebilir, oturduğunuz yerden işlemleriniz halledebilirsiniz.

Bankaların kredi kartlarını ve kredi tekliflerini Hesapkurdu.com üzerinden anında karşılaştırarak, sizin için en avantajlı kredi veya kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Bankanın Sunduğu Hizmetler Önemlidir

Kredi kartı seçimi ve başvurunuzdan sonra kredi kartı sözleşmeniz, kredi kartınızla beraber belirttiğiniz adres yönlendirilir. Sözleşme ve kartınızı teslim aldıktan sonra mutlaka telefon bankacılığı hattını arayarak şifre oluşturmalısınız. Bu yüzden banka seçiminde, verilen telefon bankacılığı hizmetinin kaliteli olmasına dikkat edin. İnternet bankacılığı, şubeler, ATM yoğunluğu, bankacılık uygulamaları önemlidir. Seçiminiz esnasında bankanın bu olanakları olup olmadığını mutlaka araştırın. Ödemelerinizi dilediğiniz yerden gerçekleştirmek kredi kartı kullanımınızı doğrudan etkilemektedir.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One Comment