Kredi Sektöründe Haftanın Öne Çıkan Başlıkları (24-31 Mart)

Konutkredisi.com.tr | Blog adresi olarak her hafta yayınladığımız makale ve haberleri sizler için bu yazı serimizde özetlemeye devam ediyoruz. Seçim öncesi piyasalarda gergin bekleyişin olduğu bir haftayı geride bıraktık. Nisan itibariyle bankalar yeni stratejiler izleyecek ve oranlarını değiştirecektir. Ancak geçtiğimiz hafta hangi başlıklar öne çıktı ve faiz oranları ne durumdaydı hep birlikte görelim:

Konut Kredisinde Eşin Sicil Durumu ve Önemi

Konut kredisi çekmek isteyenlerin eşinin banka sicil durumu yani KKB’si önemlidir. Bunun nedeni konut kredilerinde toplam hane halkı gelirine ve giderine göre kredi verilmesidir. Kredi alacak eşin banka sicil durumunda herhangi bir problem yoksa diğer eşin sicil durumunda güncel bir aksama olup olmadığına bakılır.

Kredi başvurusunda bulunmak için mutlaka eşinizin izni gerekmektedir. Eş muvafakatnamesi hakkında daha detaylı bilgiye Hesapkurdu sitesinde yer alan “Eş Muvafakatnamesi” yazısından ulaşabilirsiniz.

Konut Satışları Bir Yılda %7 Azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre 2014’ün Şubat ayında 82.597 adet konut satış yapıldı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yaklaşık %7’lik bir düşüş gerçekleştiği görüldü.

Konut Kredisinde Müjde

Bankalar Birliği Başkanı, BDDK ile ücret ve komisyon düzenlemesini tamamladıklarını açıkladı. Buna göre 1 Haziran’dan itibaren bankalar bazı işlem ücretlerini almaktan vazgeçecek. Konut kredisi ödendikten sonra ipoteğin kaldırılması için alınan ipoteğin fekki ücreti ile işlemsizlik ücreti de kalkacak.

Mart’ın Son Haftasında Konut Kredisinde Faiz Oranları Arttı

Konutkredisi.com.tr’nin her hafta okuyucularına en uygun faiz oranlarını sunduğu yazı dizisi ile konut kredisindeki son durumu güncel olarak takip edebilirsiniz.
Konut kredisinde faizler geçtiğimiz hafta 2 baz puan arttı. 10 yıl vadede en uygun faiz oranı %1,06 olarak gerçekleşti.

İhtiyaç Kredinize Bir Yılda %0,99 Faiz Oranı İle Ulaşın

Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz uygun oranlarda piyasanın en iyi kredi tekliflerini sizlerle buluşturan www.hesapkurdu.com’dan derlediğimiz faiz oranları yazısıyla karşınızdayız.
10 bin lira kredi kullanmak isteyen bir tüketici için 9 ay vadede en iyi faiz oranı %0,99 iken bir yılda geri ödeme yapmak isteyenler için bu oran sabit kalabiliyor. 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir