Kredi Sektöründe Haftanın Özeti 06-12 Ocak

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Ocağın ilk haftaları kredi sektörü için önemli gelişmelerin olduğu bir zaman dilimi oldu. BDDK ihtiyaç kredisinde maksimum vadenin 36 ayla sınırlandırılacağını, kredi kartlarında ise en fazla 9 taksit yapılabileceğini açıkladı. Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar planında değşikliğe gitti. Konut kredisi rehberimizde bu hafta size ekspertiz süreçlerinden söz ettik. İşte haftanın özeti ve ayrıntıları:

İhtiyaç Kredilerinde En Fazla 36 Ay Vade Kullanılabilecek

Taksit süresinin kısıtlanmasıyla daha kontrollü harcamaların hedeflendiği yönetmelikte, ihtiyaç kredilerinevade sınırlaması getirilmesinin altında yatan neden de aynı. Yönetmelikle daha önce 5 yıla kadar alınan krediler için artık en fazla 36 ay yani 3 yıl vade kullanılabilecek.

İmar Kanunu Taslağı, önümüzdeki günlerde Meclis’in konuşacağı konular arasında yerini aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni kanun ile beraber binalarda otopark, sığınak, depo gibi alanları daratlanları cezalandırmayı hedefliyor.

Konut Kredisinde Ekspertiz Süreçleri

Ekspertiz süreci, konut kredisiyle hayallerindeki eve ulaşacak ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konulardan biri. Kredi miktarnın belirlenmesinde rol oynayan bu önemli işlemin nasıl gerçekleştiğine dair sizleri bilgilendirmek istiyorum.

2014 Yılı Faizsiz Konut Kredisi Miktarı Açıklandı

Toplu Konut Fonundan Şehit Ailelerine, Terör Malülleri ile Dul ve Yetimlerine açılan Faizsiz Konut Kredisi 2014 yılı için belirlendi. 21 Eylül 1991 tarihli yönetmeliğe göre belirlenen bu faizsiz konut kredisi miktarı 2014 yılı için 79.000 TL.

Konutkredisi.com.tr’den güncel haberler, özel kredi rehberlerini içeren haftalık bülten almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldrumanız yeterli olacaktır.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir