Kredi Sektöründe Haftanın Özeti (13-19 Ocak)

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Konut ve kredi sektörünün en güncel kaynağı olan Blog.konutkredisi.com.tr, her Pazartesi sizin için bir önceki haftanın özetini ve önemli başlıklarını çıkarıyor. Hafta, kredilerdeki güncel faiz oranlarıyla başlıyor. Faiz oranlarını güncel olarak takip etmek istiyorsanız buraya tıklayarak mail adresinizi bırakmanız yeterli olacaktır. İşte 13-19 Ocak tarihlerinde öne çıkan başlıklar:

Konut Kredilerinde Yaptırılan Sigorta Türleri

Konut kredisi kullanırken karşınıza çıkan masraflardan biri de bankaların size sunduğu sigorta ücretleridir. Önemli bir masraf kalemi olan bu ücretler kanunen zorunlu olanlar ve bankaların zorunlu tuttukları olmak üzere ikiye ayrılıyor diyebiliriz. Ayrıca bankalar farklı sigorta şirketleriyle çalıştıkları için talep ettikleri ücretler de farklılık göstermektedir. (Kredi masrafları hesaplanırken, sigorta poliçe tutarları da hesaba katılmalıdır. Bankaların krediler için zorunlu tuttuğu bu sigortalar hakkında detaylı bilgiye, “Konut Kredisinde Sigorta Zorunluluğu” yazısından ulaşabilirsiniz.)

Yıl Sonu Kampanyaları Tüketici Kredilerini Etkiledi, Hacim Arttı

Konutkredisi.com.tr’nin BDDK verilerini analiz ederek derlediği bilgilere göre Ocak ayının ilk haftasında konut kredisi hacmi 110 milyar 455 milyon TL’ye ulaştı. Hacim, 2013 yılı sonuna göre artış gösterirken aynı artış tüketici kredilerinin genelinde de yaşandı.

Konut Kredisi Teklifi Karşılaştırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Konut kredinizi kullanırken size en uygun kredi teklifini bulmak bütün etkenleri doğru bir şekilde analiz etmenizi gerektirmektedir. Örnek olarak tekliflerin karşılaştırılması aşamasında sadece faiz oranının düşük olması sizin için bir etken olmamalıdır. Bu sizi yanlış bir sonuca götürebilir. (Konut kredisi için güncel faiz oranları ve vade sürelerini konutkredisi.com.tr‘dan öğrenerek, kredi tekliflerini anında karşılaştırabilirsiniz.)

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir