Kredi Sektöründe Haftanın Özeti (14-21 Nisan)

haftanin-ozeti

14 Nisan 2014 haftası Konutkredisi.com.tr | Blog okuyucuları için bir çok tavsiyeye ulaşıldığı, gündemdeki sıcak gelişmelerin takip edilebildiği bir hafta oldu. Faiz oranlarının hafta başında duyurulduğu, kredi rehberleriyle ziyaretçilerini eğitici bir platforma sokan haftada neler olduğunu bu yazımızda öğrenebilirsiniz. İşte 14 Nisan 2014 haftasında blogda yayınlanan yazılar:

İlk Defa Ev Alacaklara 20 Öneri

Ev alma hayali içerisinde araştırmalarına devam eden tüketicileri ne kadar zor bir sürecin beklediğini gayet iyi biliyoruz. Uygun evi bulmakla başlayan süreç uygun krediyi aramak, peşinatı denkleştirmekle devam ederken kredi süreciyle oldukça karmaşık ve içinden çıkılamayacak hale geliyor.

Güncel faiz oranları ile bütçenize uygun kredi tutarını öğrenmek için, “Gelirime Göre Ne Kadarlık Ev Alabilirim Hesaplama” aracımızı kullanabilirsiniz.

Kentsel Dönüşümde 1 Milyon Nüfusa Ulaşıldı

Kentsel dönüşüm gün geçtikçe yaygınlaşan bir proje haline dönüştü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 2013 yılında toplam 377 bin 67  birimin kentsel dönüşüme tabi tutulduğunu açıkladı.

Tüketici Güven Endeksi 2014

Maliye Bakanlığı yaptığı basın toplantısında tüketici güven endeksinin 2014 ilk çeyreğinde artış gösterdiğini açıklamasında bulundu. %11,3 artan endeksin toplam harcamalar içerisinde faiz hariç bütçe giderlerinin geçen yılın aynı dönemine göre %15 arttığı belirtildi.

En Uygun Krediyi Bulun

Kredi araştırması ve uygun krediyi bulmak aslında sanıldığı kadar kolay bir süreç değil. Hayatınızda aldığınız önemli finansal kararların başında gelen bu kredi başvuruları çok dikkat etmeniz ve zararlı çıkmamanız gereken işlemlerdir.

Bütçenize en uygun kredi veren bankayı ve teklifini görmek istiyorsanız, “Hesapkurdu; Kredi Hesaplama” sayfamızı kullanabilirsiniz.

Doğayla Uyumlu Evler Etrafımızı Saracak

Yaz ayları yaklaşırken bahar temizlikleri, yeni oda düzenlemeleri gibi bir çok hareketlilik bizleri bekliyor. Konutunuzla ilgili yeni fikirler, yaza uygun değişiklikler yapacağınız bu dönemde American Siding firması doğayla uyumlu evler projesiyle dikkat çekiyor.

2014 Yılı Kiracıları Üzebilir

Emlak vergisinin arttırılmasının konuşulduğu bu dönemlerde alınacak kararlar kiracıları üzebilir. 2014 yılında artacak vergilerin konut sahiplerini etkileyeceğini düşünen uzmanlar bu sebeple kiraların da zamlanacağını ve kiracıları zor bir dönemin beklediğini belirtiyorlar. 2014 yılında gayrimenkul sahipleri için daha yüksek vergiler söz konusu olabilecek.

Gayrimenkul Yatırımına Yeni Başlayanlar için 8 Önemli Kural

Gayrimenkul yatırımının, “garanti ve uzun ömürlü” olması, her insanın finansal gelişiminin bir parçası olması anlamına gelir. Gayrimenkul yatırımını gazetelerden, kitaplardan öğrenmeniz imkansız olmasa da çok zorludur.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir