Kredi Sektöründe Haftanın Özeti (19-26 Ocak)

haftanin-one-cikan-basliklari-blog

Kredi sektöründe geçtiğimiz hafta döviz artışlarının piyasaları etkilemesiyle geçti. Bu artışlardan etkilenen sektörlerin başında da konut geliyor. Müteahhitlere göre dolardaki artış A ve A+ konutlardaki fiyatları epey yukarı çekecek. İşte kredi sektörünün 19-26 Ocak tarihleri arasında öne çıkan başlıkları:

Konuta Zam Sinyali

22 Ocak 2014 itibariyle doların 1.80’den 2.24’e çıkması konut fiyatlarını etkiler mi sorusu kafaları karıştırmaya başladı. İnşaat sektörünün önde gelen isimleri bu döviz artışının alınan malzemelerin fiyatlarını etkileyeceğini bunun da konut fiyatlarına yansıtılabileceğini dile getiriyor.

2014’te Konut Kredisi Maliyeti 9 Bin lira Arttı

Türkiye’nin lider kredi danışmanlığı şirketi Konutkredisi.com.tr’nin anlaşmalı olduğu 18 bankanın verilerini analiz ederek hazırladığı rapora göre, yeni yılda konut kredilerinde aylık taksit 1.319 TL’den 1.379 TL’ye çıkarken 100.000 TL kredinin 10 yıllık vadede tüketiciye toplam maliyeti 8.100 TL arttı. Raporun devamı için başlığa tıklayın.

Hangi Durumlarda Konut Kredisi Kullanılmaz?

İhtiyaç kredisinin aksine çeşitli vergilerden muaf olan konut kredisi cazip bir kredi türüdür. Konut kredisi sadece alınacak eve ipotek koydurtulması ve bunun karşılığında konut kredisi kullanılması işlemi olmadığından, tüketici her durumda bu kredi türünü kullanamaz. Detaylar için başlığa tıklayın.

Hesapkurdu’ndan İşinizi Kolaylaştıracak Önemli Hesaplama Araçları

Konutkredisi.com.tr olarak kredi süreçlerinizde kullanabileceğiniz dört farklı ve birbirinden önemli hesaplama aracı hazırladık. Bu hesaplama araçlarıyla beraber ödeyebileceğiniz aylık taksit tutarını, “Aylık Taksit Tutarı Hesaplama“aracı ile, bütçenize göre ne kadar kredi kullanabileceğinizi “Ne Kadar Kredi Çekebilirim Hesaplama“aracı ile, ne kadar tapu harcı ödeyeceğinizi, “Tapu Harcı Hesaplama” aracı ile anında hesaplayabilirsiniz.

Her hafta başında sizlere sunduğumuz güncel faiz oranlarının mail adresinize gelmesini istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır.


Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir