Kredi Sektöründe Haftanın Özeti (21-28 Nisan)

haftanin-ozeti

Konutkredisi.com.tr | Blog olarak her hafta sizlere bilgilendirici yazıların yanında güncel haberleri ve faiz oranlarını sunmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta yayınladığımız rehber yazıları ile iki farklı konuya değindik. Bunlardan birincisi bireysel finansman kredisi hakkındayken diğeri inşaat sürecinde tamamlanması gereken belgeler ile alakalıydı. Bunların yanında yine faiz oranları yazılarımız yayınlandı.

İnşa Sürecindeki Ev için Alınması Gereken Belgeler

Konut kredisi kullanmadan önce hazırlamanız gereken bazı belgelerin olduğunu önceki yazılarımızda detaylı bir şekilde anlatmıştık. Alacağınız konutun hangi izin ve belgelere sahip olması gerektiğini de kısa bir şekilde değinmiş ve bankaya tüm gerekli evraklarınız tam gitmenizi hedeflemiştik. Bu yazımızda ise bir konut için inşa sürecinde alınması gerekilen izinleri sizlere anlatacağız. Satın alacağınız konutun hangi belgelere sahip olmasının zorunluğu olduğunu bilmek sizin daha bilinçli hareket etmenizi sağlayacaktır.

İpotekli ihtiyaç kredileri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için,”İpotekli İhtiyaç Kredisi” sayfamıza tıklayın.

Mart Ayında 41 Bin 983 Konut İlk Kez El Değiştirdi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait konut satış istatistiklerini açıkladı. Rapora göre 3 büyük şehrimizde konut satışları artış yaşarken İstanbul’da 17 bin 718, Ankara’da 10 bin 693 ve İzmir’de 5 bin 851 konut satışı gerçekleşti. Satışların en düşük olduğu iller ise 11 konut ile Ardahan, 17 konut ile Bayburt ve 23 konut ile Bingöl oldu. 

Daha Düşük Faiz Oranıyla Daha Yüksek Tutarlı Kredi  Çekmek İster misiniz?

Yeni düzenlemeler ile ihtiyaç kredisi kullanırken maksimum vade tutarı 36 ayla sınırlandı. Yüksek tutarda kredi kullanmak isteyen kullanıcılar da daha uzun vade kullanmak isteyince işler karışıyor. Öte yandan ihtiyaç kredilerinde kullanabileceğiniz kredi tutarı bankadan bankaya değişiyor hatta maaşınıza göre bile farklılık gösterebiliyor. Bu durumda ipotek teminatlı bir ihtiyaç kredisi size hem yüksek miktarlı hem de uzun vadeli bir kredi kullanma avantajı sunuyor.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir