Seçim Sonrası Emlak Ofisleri Ne Yapmalı?

emlakofisi

30 Mart yerel seçimlerinden sonrasındaki ilk haftada konut kredisi orta vadelerde bir miktar düşüş yaşadı. Birçok yeni projenin satışa çıkacağı bu dönemde ev satış hareketliliğinin de artacağı düşünülüyor. Peki, bu aşamada emlak ofisleri ne yapmalı?

Faiz Oranları Düşerse

Seçim öncesindeki belirsiz havadan henüz çıkılmış değil ancak yaşanacak olası bir düşüşün mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Faiz oranlarının aşağı doğru bir ivme kazanması durumunda emlak ofisleri müşterilerini kaçırmamak adına hızlı davranmalı ve onları en uygun kredi teklifleriyle buluşturmalı. Çünkü faizlerin daha da düşeceğini beklemek ve ev satın alımını ertelemek müşteriniz için dezavantaj yaratabilir. Unutmayın düşük oranlarda sabitlenecek faiz oranı ilerde oranların tekrardan düşmesi durumunda yeniden yapılandırılabilir. Bu kritik noktayı müşterinize hatırlatmanız gerekmektedir.

Güncel faiz oranları üzerinden yapacağınız kredi yapılandırma işleminin karlı olup olmayacağını hesapkurdu.com ekonomi analistleri değerlendirdi. Yapılandırma işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, “Kredi Yapılandırma Ücreti Yasal mı?” yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Seçim Sonrası Hareketliliği Kaçırmayın

Seçim sonrası inşaat sektörü tekrardan hareketli bir döneme girebilir. Bu dönemde tüketiciyi çekmek için düşecek ev fiyatları ve faiz oranlarıyla kendinize önemli ölçüde bir hacim yaratabilirsiniz. Yaratacağınız bu müşteri hacmini en doğru şekilde kullanmanız sizi çevrenizde profesyonel bir emlak danışmanı olarak görünmenizi sağlayacaktır. Bunun için hareketli dönemlerde müşteri ilişkileriniz her zamankinden daha iyi olmalı. Sunacağınız alternatifli hizmetler de bu dönemde sizi rakiplerinizden ayıracak bir özellik olacaktır.

Hesapkurdu Aracılığı ile En Uygun Kredi için Karşılaştırma Yapın

Piyasa şartlarında bütçenize en uygun krediyi bulmak oldukça zor. Tüm bankalardan teklif almak ve bu teklifleri belli kriterlerde karşılaştırmak ise zaman isteyen bir işlem. Müşterilerinizin düşüşe geçebilecek bir piyasa ortamında en kısa zamanda ve en uygun krediye ulaşmasını istiyorsanız onları uzman mortgage danışmanlarına yönlendirebilirsiniz. Hesapkurdu üzerinden yapacağınız hızlı ve kolay bir araştırma sonucunda birçok bankanın en uygun kredilerini görebilirsiniz. Ardından müşterilerinizi sistemimize yönlendirerek onları uzman danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Sağlayacağımız bu ücretsiz danışmanlık hizmetiyle hem müşteriniz karlı bir alım yapmış olacak hem de sizler yarattığınız müşteri algısıyla rakiplerinizden bir adım öne geçeceksiniz.

Karşılaştırma Yaparken Kriterlere Dikkat Edin

Kredi tekliflerini karşılaştırırken dikkat etmeniz gereken 3 ana unsur var. Bunlardan birincisi “Faiz Oranı“. Faiz oranına göre yapacağınız bir karşılaştırma da kredi maliyetinin daha yüksek olduğu tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Eğer müşteriniz kredinin toplam maliyetindeki bu artıştan memnun olmayacaksa tercih etmenizi önermeyiz. (Güncel faiz oranları hakkında detaylı bilgi için, “Hesapkurdu;Konut Kredisi” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.”

Bir başka karşılaştırma yöntemi ise “Aylık Taksit Miktarı“dır. Müşteriniz size düşük aylık taksitlerle evini satın almak istediğini söylediğinde bu unsuru göz önünde bulundurabilirsiniz. Ancak faiz oranında ve maliyet oranında yine değişiklikler yaşayacağınızı unutmayın. En uygun faiz oranı ile bu yöntemle elde ettiğiniz en iyi kredideki oran arasında bir iki baz puan fark olabilir.

Size önerebileceğimiz en iyi karşılaştırma yöntemi “Toplam Maliyet“e göre karşılaştırma olacaktır. Bu faktöre göre yapacağınız bir araştırmada müşteriniz toplam maliyeti düşük en uygun krediye ulaşma fırsatını yakalayacaktır. Yapacağınız yönlendirmelerle onların avantajlı bir kredi süreci geçirmesini sağlayabilirsiniz.

 

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir