Toki’den Konut Taksitlerini Erken Kapatana %20 İndirim

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her yıl düzenlediği erken ödeme kampanyasına Pazartesi günü başladı. Buna göre borç bakiyesini peşin kapatanlara %20, 3 aylık vade ile kapatanlara %17 indirim yapılacak. İndirimden yararlanmak isteyenler borçlarını kapamak için konut kredisi de kullanabilecek.

TOKİ ile ev sahibi olanlar 22 Nisan – 17 mayıs tarihleri arasında kampanya için satış işlemlerini gerçekleştiren banka üzerinden başvuru yapabilecekler. Borç kapama indirimi yalnızca bu tarihler arasında yapılacak başvurularda geçerli olacak. Kampanyadan 2011 sonuna kadar satışı gerçekleştirilmiş ve ödemeleri başlamış TOKİ konut sahipleri yararlanabilecek. 12 ay veya daha düşük vadesi kalan Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı üzerinden oluşturulmuş projeler ise kampanyaya dahil edilmiyor.

TOKİ tarafından her sene düzenlenen geri ödeme kampanyası ile borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlanıyor. İndirim oranları bankaların kredi oranları ile enflasyona göre şekilleniyor. Ayrıntılı bilgi için www.toki.gov.tr adresi kullanılabilir.

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir