Toprağa Gömüldüğünde Bitkiye Dönüşen Kart

ÇiftçiEczacıbaşı ile Alman Giesecke&Devrient ortak kuruluşu E-Kart, kullanım süresi sonunda toprağa gömüldüğünde fidana dönüşen “Tohum Kart”ı üretti.

Küresel iklim değişikliği ile mücadele çerçevesinde, karbon ayak izini en aza indirmek üzere çalışmalar başlatan ve “Söz veriyoruz” sloganı ile bunu kamuoyuna duyuran E-Kart tarafından üretilen yeni nesil plastik kartlar, 39 ayda doğada tamamen yok oluyor. Kullanım süresi sona eren kartlar toprağa gömüldüğünde, içine monte edilen tohum, ağaç, çiçek ya da sebze olarak fidan veriyor.

Sürdürülebilir kalkınma çalışmalarının önemine dikkat çeken E-Kart Genel Müdürü Enver İrdem, “Gelecek kuşaklara ve dünya üzerindeki yaratılmış olan tüm canlılara, onlara sormadan ödünç aldığımız ‘sürdürülebilir bir yaşam’ borcumuz var. Dünya üzerinde yaşamaya devam edebilmemiz için herkesin elinden gelenin en iyisini yapması gerekiyor ve Tohum Kart, bu yaklaşımın bir sonucu olarak ortaya çıktı” diye konuştu.

Çevre yaklaşımını çok önemsediklerini belirten Enver İrdem, faaliyetleri nedeniyle çevreyi hiç kirletmemiş, bir başka deyişle “sıfır karbon emisyonu üretmiş” bir sanayi kuruluşu olarak 2011 yılını tamamladıklarına dikkat çekerek, E-Kart’ın bu konudaki duyarlılığının ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarını yerine getirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Habertürk

Konutkredisi.com.tr

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir