Türkiye Finans Katılım Bankası Konutkredisi.com.tr’de

konutkredisicomtr-turkiyefinanskatilim

Türkiye’nin en uygun konut kredisi tekliflerini sunan Konutkredisi.com.tr, anlaşmalı olduğu banka sayısını her geçen gün arttırıyor. 16 bankadan en uygun kredi tekliflerini sizler için alıyor ve süreçlerinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi adına ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmeti ve teklif alternatiflerini arttırmak için çalışan ekibimiz 09 Ekim 2013 Çarşamba itibariyle anlaşmalı olduğu bankalar arasına Türkiye Finans Katılım Bankası’nı da kattı.

Katılım Bankası Ne Demek, Farkı Ne?

Katılım bankası, faizsizlik prensiplerine göre çalışan, kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayıp, ticaret, ortaklık ve finansal kiralama yöntemleriyle fon kullandıran bankacılık modelidir. Temel prensip Faizsizlik Prensibidir. İsminde bulunan “katılım” kelimesi yapılan bankacılık türünü temsil etmektedir. Bu türde kara ve zarara katılma uygulaması bulunur. Sisteme dahil bankalar tasarruf sahiplerinden topladıkları fonları, faizsiz finansma prensipleri dahilinde ticaret ve sanayide değerlendirerek, oluşan kar ve zararı tasarruf sahipleriyle paylaşırlar.

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm katılım bankaları Türkiye Katılım Bankaları Birliğine (TKBB) üye olmak zorundadır. Daha ayrıntılı bilgileri buradan alabilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Hangi Şartları Sunuyor?

Bireysel bankacılık çatışı altında müşterilerine mortgage finansman desteği sunan bankanın 2012 Mart ayı itibariyle konut kredisi Pazar payı %1,5’tir. Peki Konutkredisi.com.tr’ye sunduğu kar payı oranları vadelere göre nasıl şekilleniyor, hangi masraflar belirtiliyor ve ne kadar?

Konutkredisi.com.tr adresi üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında Türkiye Finans Katılım Bankası  sizden 750 TL  dosya masrafı, 350 TL  ipotek ücreti talep ederken ekspertiz ücretini ise 750 TL olarak belirlemiş.

İşte vadelere göre oranlar:

Vade ( AY) Kar Payı Oranı
49 – 60 0.92%
109 – 120 0.99%

[button link=”http://www.konutkredisi.com.tr”]Hemen Kredini Araştır>>[/button]

Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir