Van’da İnşa Edilen Konutlar Hazır

Van’da geçen yıl meydana gelen depremlerin ardından inşa edilen konutlar hak sahiplerine teslim edilmeye başladı. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, 23 Ekim’e kadar tüm konutların hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Van’da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremlerin ardından yapılan konutlardan 3 bin 200′ü hak sahiplerine teslim edildi.

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, 17 bin 471 konutun ağır kış koşullarına rağmen, bir yıl bile olmadan tamamlanmasını bir rekor olarak değerlendirdi. Karabel, “Malum, çok ağır bir kış geçirdik. Bizim burada çalışma sürecimiz Nisan’dan itibaren düşünürseniz 5 aylık sürecimiz oldu” dedi. Kış gelmeden tüm konutların teslim edileceğini söyleyen TOKİ Başkanı, yöre halkından 12 bin 500 kişinin de binaların yapımı sırasında istihdam edildiğini açıkladı. Karabel, “Yapmış olduğumuz ihalelerdeki yükleniceler arasında Vanlı da var, Bitlisli de. Türkiye’nin her bölgesinden yüklenici var. Biz herhangi bir seçim yapmadık ama yöre müteahhitlerini de seçmeye özen gösterdik” dedi.

17 bin 471 deprem konutu, Van merkezde 5, Erciş’te 2 olmak üzere 7 ayrı bölgeye inşa edildi.

Van’da inşa edilen kalıcı konutların yanı sıra, her biri 32 derslikli 30 okul, 27 cami ve  27 ticaret merkezi de yapılıyor.

Ntvmsnbc


Beğendiyseniz paylaşın!Share on LinkedInShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on FacebookEmail this to someone

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir